Brudzew: Mają pieniądze z FDS, teraz poszukują wykonawcy

Sesja Rady Gminy Brudzew

W poniedziałek zostanie ogłoszony konkurs na remont drogi w Bratuszynie, na który gmina Brudzew pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycję trzeba wykonać do końca października.

Wprowadzeniu do budżetu środków otrzymanych od FDS poświęcona była piątkowa (6 września) sesja rady gminy Brudzew. Samorząd otrzymał połowę wnioskowanej kwoty, czyli 476 956 zł. Pieniądze te, pozwolą wykonać inwestycję na odcinku o długości blisko 1600 metrów. Jak można było usłyszeć podczas sesji w poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg. Trudność może polegać na tym, że na wykonanie prac gmina ma czas do końca października.

- Mamy nadzieję, że jakaś firma się zgłosi i przedstawi ofertę poniżej kosztorysu inwestorskiego. Mamy zrobiony kosztorys inwestorski w realnych kwotach, ale czas pokaże - mówił wójt Cezary Krasowski.

Jeśli natomiast nie udałoby się zakończyć prac w tym roku - ze względu na problem z wyłonieniem wykonawcy czy też z powodu warunków atmosferycznych - jest szansa na aneks do umowy z wojewodą.

Za wprowadzeniem środków do budżetu zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni.

Podzielili się tym, co najcenniejsze
Striker Turek przygotowuje się do sezonu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.