Brudzew: Mieszkańcy Ogrodowej z szansą na rondo

Bedzie rondo na Ogrodowej w Brudzewie
Po dzisiejszej (23 sierpnia) sesji rady gminy w mieszkańcach ul. Ogrodowej w Brudzewie mogą odżyć nadzieje na to, że na skrzyżowaniu w pobliżu ich domów pojawi się rondo. Już wcześniej wspominali, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze dla wszystkich. 
 
 
Wspomniane skrzyżowanie w obecnej formie jest miejscem, w którym dochodzi do wielu kolizji. Trzeba znaleźć rozwiązanie, które z jednej strony będzie dobre dla mieszkańców, a z drugiej - bezpieczne dla użytkowników dróg. Właśnie dlatego sprawa ul. Ogrodowej pojawiła się już na czerwcowej sesji rady gminy Brudzew. Wówczas głos zabrali sami mieszkańcy, którzy twierdzili, że o zmianie organizacji ruchu na swojej ulic dowiedzieli się przez przypadek. Na dodatek nie zgadzają się z zaproponowanymi przez gminę rozwiązaniami. Dlatego napisali petycję do wójta i postanowili zabrać głos. W ramach inwestycji prowadzonej wspólnie z powiatem tureckim pojawiła się koncepcja, aby ul. Ogrodowa była ulicą dwukierunkową, ale z wjazdem tylko z jednej strony - od ul. Szkolnej. Za przykład podano tu ul. Nową w Turku. Druga koncepcja to pozostawienie ulicy dwukierunkową z wjazdem z obu stron. W praktyce byłby on niemożliwy i mieszkańcy Ogrodowej musieliby nadkładać drogi, żeby dostać się do swoich domów od strony rynku. W praktyce bowiem zjazd od strony cmentarza będzie niemożliwy. 
 
Mieszkańcy natomiast najchętniej widzieliby w tym miejscu rondo - niewielkie, płaskie, podobne do tego, które powstało jakiś czas temu w Russocicach. I właśnie na takie rozwiązanie - jak poinformował wójt Cezary Krasowski - jest szansa. - Jestem po wstępnych rozmowach z przedstawicielami powiatu. Jest koncepcja tego ronda, powiat zwrócił się o współfinansowanie tego ronda w  jednej trzeciej. Jest też wstępny kosztorys i jeśli będzie już konkretny kosztorys, jeśli będą środki, to warto by było to rondo wybudować. Zobaczymy, jak dalej rozmowy się potoczą - mówił wójt Brudzewa. 
Kawęczyn: Gmina zamieniła się w plan filmowy. Prem...
Posypały się mandaty dla drogowych piratów, czyli ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.