Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Mieszkańcy wspólnie kolędowali z „Równicą”

Brudzew

Nastrojowo i muzycznie mieszkańcy Brudzewa i okolic zakończyli weekend. W niedzielę, 7 stycznia miało bowiem miejsce wspólne kolędowanie z zespołem „Równica”. Ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele św.Mikołaja w Brudzewie. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy gminy mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu zespołu „Równica”.

Zespół pochodzący z Ustronia tworzą ludzie ze swoimi radościami i smutkami, swoją codziennością, jednak pełni pasji i miłości do tradycji, do pieśni i tańca, które dzięki nim – zarówno dorosłym, jak i dzieciom – nie są tylko wspomnieniem przeszłości, ale są żywą kulturą, mieniającą się, migotliwą, radosną.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Brudzew, Proboszcz Parafii Św.Mikołaja w Brudzewie, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia”.

fot. M.JAC
 
Władysławów: Niebezpieczny weekend na autostradzie
Gm. Turek: Pożar domu w Turkowicach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.