Brudzew: Muzycznie i patriotycznie świętowano niepodległość

Brudzew

Mieszkańcy gminy Brudzew wzięli udział w uroczystościach, które zorganizowane były w dniu 11 listopada. Tradycyjnie już uczestnicy wydarzenia uczcili pamięć poległych oraz świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 105.rocznicę odzyskania niepodległości przedstawiciele samorządów, instytucji oraz placówek z terenu gminy Brudzew zebrali się w Lesie Sacalskim.

Właśnie tam złożone zostały wiązanki kwiatów pod Obeliskiem Powstańców Styczniowych. Po okolicznościowych przemówieniach oraz występach młodzieży przyszedł czas na wysłuchanie koncertu Orkiestry Dętej OSP Brudzew, który był podsumowaniem warsztatów realizowanych w ramach Inicjatywy „Muzyka łączy pokolenia” projektu „Kulturalna podwózka - drugie okrążenie”.

Realizacja tej inicjatywy była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dom Kultury+ Edycja 2023 / Zadanie I - INICJATYWY LOKALNE - cz. II.

fot. GOK Wozownia

 

Malanów: Zapraszamy na dzień z Fryderykiem Chopine...
Wielkopolska wieś zmienia się dzięki Unii Europejs...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.