Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Od odkrywki do transformacji. Rozmowy o pieniądzach dla Wielkopolski Wschodniej

Brudzew

O nowej perspektywie w funduszach unijnych i środkach dla Wielkopolski wschodniej rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Tematem środowego (8 marca) spotkaniaw którym udział wzięli samorządowcy oraz przedstawiciele firm były możliwości, jakie niesie uruchomienie środków z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

- Mamy coś, na co czekaliśmy przez ostatnie kilkanaście, kilkadziesiąt lat, czyli własną kopertę finansową, czyli coś co jest wyłącznie dla czterech powiatów Wielkopolski wschodniej. Te pieniądze z FTS mogą być wydane tylko tu na miejscu, nie w żadnej innej przestrzeni. Te pieniądze mają stanowić rekompensatę za odchodzenie od węgla, co ma spowodować, że Wielkopolska wschodnia zmieni się w nowoczesny region - podkreślał prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, Maciej Sytek, będący głównym prelegentem.

Na spotkaniu obecna obecna była również pani Agnieszka Sobieszek, reprezentująca Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Spotkanie dotyczyło funduszy europejskich, jakie mają być w najbliższym czasie dostępne dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych z Wielkopolski. Szczególnie wiele uwagi poświęcono natomiast Funduszowi Sprawiedliwej Transformacji, który jest przeznaczony dla powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego oraz tureckiego.

- Moim marzeniem jest, abyście wy Państwo sięgnęli po te pieniądze, a wtedy my w statystykach będziemy dobrze wyglądać. Będzie to wynikało z tego że w gminie Brudzew bardzo dużo funduszy zostało pozyskanych - podkreślił wójt Cezary Krasowski. Przekazał on również przedstawicielom firmy Mute gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową działalność na terenie gminy Brudzew.

Muzyczna laurka dla turkowianek od Kasztelan Band ...
Szyk, styl i klasa, czyli Pretty Woman w ZST w Tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.