Brudzew: Odpust parafialny ku czci św. Małgorzaty

Orkiestra OSP Brudzew

W niedzielę, 15 lipca, odbył się coroczny odpust ku czci św. Małgorzaty, która obok św. Mikołaja jest patronką świątyni w Brudzewie.

O godz. 12.00 odbyła się uroczysta suma odpustowa odprawiona w intencji parafian przez ks. Pawła Pokorę – Ojca Duchownego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i diecezjalnego egzorcystę. W wygłoszonym kazaniu ks. Pokora zwrócił uwagę na niszczycielską siłę grzechu i konieczność spowiedzi, w której Bóg uzdrawia duszę człowieka.

Na zakończenie liturgii odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, w której, oprócz feretronów i chorągwi, wzięło udział wielu przybyłych wiernych. Nie mogło zabraknąć również Orkiestry Dętej OSP Brudzew, która swoją grą dodała splendoru całemu wydarzeniu. Tego dnia służbę liturgiczną u boku celebransów pełnili druhowie z OSP Cichów.

Na odpust przybyło wielu księży z sąsiednich parafii. Po mszy można było udać się na tasze odpustowe rozstawione wzdłuż Placu Wolności oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.
Dobra: Dzień Żniwiarza, czyli powrót do przeszłośc...
Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 16 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.