Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Oszczędności spięły budżet na 2023 rok

Brudzew

Wszystkie samorządy w powiecie tureckim borykają się z problemem rosnących wydatków bieżących. W budżecie gminy Brudzew na 2023 rok deficyt udało się pokryć oszczędnościami z poprzednich lat, wygospodarowując na inwestycje niemal 15 mln zł.

-Mamy oszczędności z lat poprzednich i tymi oszczędnościami spiekliśmy budżet. Jak będą wyglądały przyszłe lata - czas pokaże, ale jeśli się nie zmieni polityka finansowania samorządu to będzie bardzo trudno - wskazywał wójt gminy Brudzew, Cezary Krasowski.

Przyszłoroczne dochody gminy ustalono w planie finansowym na poziomie 28,3 mln zł, zaś wydatki to kwota niemal 31 mln zł. Na inwestycje samorząd przeznaczy natomiast blisko 15 mln zł. Jedną z najważniejszych będzie przebudowa oczyszczalni ścieków, która powstała w latach 90. Jej przepustowość zwiększyć się ma do 400m3 na dobę z możliwością odbierania osadów z przydomowych oczyszczalni. Kolejnym istotnym zadaniem jest budowa dróg na terenach inwestycyjnych. To - jak mówił wójt - drogi w pola, ale to właśnie one mogą zaowocować kolejnymi inwestorami.

Wójt Cezary Krasowski podkreślił że niebawem ma spotkanie z inwestorem, który zakupił na terenie gminy Brudzew działkę o powierzchni 4 ha, przy drodze wojewódzkiej. Może tam powstać zakład z perspektywą zatrudnienia ponad 200 osób. Kolejny z inwestorów jest zainteresowany gruntem przy drodze wojewódzkiej o powierzchni od 6 do 8 ha.

- Mam nadzieję, ze wszystko się poprawi. Powinniśmy żyć w symbiozie z przedsiębiorcami, powinniśmy stwarzać. Takie warunki, aby przedsiębiorcy byli zadowoleni - podsumował wójt gminy Brudzew, a radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2023 rok.

Pilnie potrzebna krew dla Justyny Kaźmierczak. Mie...
Dobry budżet na trudne czasy w powiecie tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.