Brudzew: Pieniądze na nowe samochody dla OSP zabezpieczone

Samochód ratowniczo- gaśniczy

Radni gminy Brudzew zdecydowali o zabezpieczeniu w budżecie środków własnych, które dają szansę na zakup nowych samochodów strażackich. Duży wóz trafić miałby do OSP Brudzew, natomiast mniejsze auto do jednostki w Galewie.

W propozycjach zmian budżetowych przygotowanych na sesję, która miała miejsce w piątek, 14 lutego znalazł się punkt poświęcony zabezpieczeniu środków na zakup samochodów dla dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Na potrzeby kupna ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brudzew zabezpieczono 450 tys. zł. Drugą jednostką, co do której czynione są starania o zakup samochodu jest OSP Galew. W tym przypadku w budżecie zapisano kwotę 35 tys. zł.

Radości z faktu, że pieniądze znalazły się w proponowanych zmianach do budżetu nie krył radny Mateusz Kaszyński.

- Jestem zadowolony z tego, że w przedstawionej przez pana wójta propozycji pojawiła się kwota 450 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brudzew i 35 tys. zł na zakup samochodu dla OSP Galew. Są to inwestycje bardzo potrzebne. Bezpieczeństwo jest bezcenne. Chciałbym zabrać tutaj głos jako członek OSP Brudzew, bo wiem, że ta potrzeba zakupu samochodu jest. Jednostka w tym momencie dysponuje przestarzałym sprzętem, samochodem typu jelcz, dlatego apeluję do państwa radnych o zagłosowanie za tą poprawką. Mam nadzieję, że ten wkład własny pozwoli na dofinansowanie zakupu samochodu , który w dużym procencie zapewni bezpieczeństwo naszej gminy - mówił radny Kaszyński.

Rada przychyliła się do propozycji i przyjęła uchwałę zmieniającą budżet.

Wideo: Gracja, kultura i wdzięk- czyli Studniówka ...
Brudzew: Wyjątkowe wydarzenie w Galewie. Uczczono ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.