Brudzew: Podziękowania, życzenia i… jedna taksówka dla mieszkańców gminy

Sesja Rady Gminy Brudzew

Spokojnie i bez niespodzianek- taka właśnie była sesja Rady Gminy Brudzew podczas której radni między innymi podjęli decyzję w jaki sposób będą działać przewozy osób na terenie gminy, ponieważ od zeszłego tygodnia w Brudzewie działa przedsiębiorstwo taksówkarskie. Były również życzenia, podziękowania i trochę historii.

Sesja Rady Gminy Brudzew odbyła się w czwartek, 27 grudnia, w 100. rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń z historii Polski, o którym niestety nie wszyscy Polacy pamiętają. Obecni uczcili minutą ciszy bohaterów Powstania Wielkopolskiego – jednego z niewielu zwycięskich zrywów, dzięki któremu Wielkopolska stała się częścią odrodzonej Rzeczpospolitej.

Radni z gminy Brudzew podjęli uchwałę w sprawie określenia przepisów porządkowych dotyczących przewozu osób i bagażu taksówkami osobowymi oraz ustalenia oznaczeń dla taksówek. Każda taryfa zarejestrowana w gminie będzie musiała mieć naklejony herb Brudzewa.

Jednogłośnie zadecydowali, że postój taksówek mieścił się będzie na parkingu obok Agencji Ubezpieczeniowej na Placu Wolności w Brudzewie. Właśnie tam mieszkańcy będą mogli korzystać z usług nowopowstałej firmy.

Podczas spotkania podziękowano również Franciszkowi Chamerze, który wraz z nadejściem roku 2019 po 19 latach pełnienia funkcji przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odszedł z jej składu.

Na zakończenie wójt Cezary Krasowski oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wdowiński złożyli wszystkim życzenia noworoczne.
 
Czy chirurgia i ginekologia znikną z turkowskiego ...
Pierwsza w regionie samoobsługowa stacja napraw ro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.