Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Podzielmy się krwią na Galewskim Wzgórzu

pobór krwi

Stowarzyszenie Valentinus kolejny raz zaprasza do zbiórki krwi, która odbędzie się już 6 sierpnia, podczas odpustu w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie.

Krew będzie można oddawać od 8.30 do 12.30 w Szkole Podstawowej, gdzie na sali gimnastycznej czekać będą członkowie stowarzyszenia i personel medyczny.

Co parę minut ktoś w Polsce potrzebuje transfuzji krwi. W praktyce jednorazowe oddanie krwi może pomóc nawet trzem osobom. Chwała tym, co tę krew oddają bezinteresownie nie żądając nic w zamian. Wspierajmy takie akcje i propagujmy je wśród naszych bliskich i ludzi młodych, bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy krew będzie potrzebna.

Krwiodawcą może zostać każda osoba która ukończyła 18 rok życia, czuje się zdrowa i waży powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi w ciągu 24 godz. nie należy spożywać alkoholu. Kobieta może oddać w ciągu roku 4 razy krwi pełnej, natomiast mężczyzna 6 razy. Wskazane jest lekkie śniadanie rano i odpowiednie nawodnienie przed donacją krwi.
Cyfrowy sprzęt z programu „Aktywna Tablica” dla sz...
Piknik dla wychowanków Domu Dla Dzieci i Młodzieży...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - motyl z Galewa w wtorek, 02 sierpnia 2022 11:07

Jako katolik i wyborca PiS ,przyzwyczajony by dostawać wszystko za darmo mogę się podzielić inflacją ,która jest oczywiście przez Tuska .

Jako katolik i wyborca PiS ,przyzwyczajony by dostawać wszystko za darmo mogę się podzielić inflacją ,która jest oczywiście przez Tuska .
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.