Brudzew: Przepiękne kompozycje Grobów Pańskich

Kompozycje Grobów Pańskich

Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Mimo że główne uroczystości w kościołach już się zakończyły, to oktawa wielkanocna trwać będzie przez kolejny tydzień.

W tym czasie w świątyniach wciąż można podziwiać kompozycje Grobów Pańskich. W parafiach gminy Brudzew z roku na rok przybierają one jeszcze wspanialszy poziom artystyczny. Poniżej prezentujemy zdjęcia Grobów Pańskich w świątyniach gminy Brudzew oraz formacji pełniących przy nich warty.

Podczas tegorocznych świąt w parafii w Brudzewie grób został wykonany w bocznej kaplicy. Wartę przy nim trzymali druhowie z OSP Brudzyń oraz Turki, którzy są tradycją i atrakcją tej miejscowości. Żeby ich oglądać wierni przybywają nawet spoza Brudzewa. W parafii św. Jadwigi w Janiszewie służbę pełnili druhowie z OSP Janiszew, OSP Krwony i OSP Koźmin. Co ciekawe w strażackim mundurze zaprezentował się nawet Władysław Karski – wicestarosta turecki, członek OSP Janiszew. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie straż zaciągnęli strażacy z OSP Kalinowa, OSP Galew i OSP Chrząblice. Członkowie lokalnych OSP wszędzie tam włączyli się także jako asysta w przebieg procesji rezurekcyjnych.
Chcemy „Podwórko NIVEA” w Turku! Głosujemy!
Władysławów: Procesja rezurekcyjna w Parafii NNMP ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.