Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew, Przykona i Malanów nagrodzone pieniędzmi za szczepienia

Pieniądze

Milion złotych przypadło gminie Brudzew za najwyższy w powiecie tureckim wzrost poziomu zaszczepienia. Przed weekendem ogłoszono, jakie gminy zwyciężyły w konkursie „Rosnąca odporność”.

Konkurs zorganizowany był dla wszystkich gmin (wyłączając miasta na prawach powiatu) na najwyższy przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID -19 (liczony od 1 sierpnia).

Samorząd mógł w ten sposób wygrać aż milion złotych. Założeniem konkursowym było, że 3 gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia otrzymają odpowiednio 1 mln, 500 tys. i 250 tys. złotych. Celem konkursu było utrwalenie i promocja samorządowych działań pro frekwencyjnych w obszarze Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID -19.

W województwie wielkopolskim kryterium konkursowe spełniło w sumie 86 gmin. Pod uwagę brany był wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców od 1 sierpnia do 31 października 2021 r., a nagrody przyznawano według podziału na powiaty. W powiecie tureckim największy wzrost wszczepienia odnotowano w gminie Brudzew i to właśni ten samorząd otrzyma milion złotych. Drugie miejsce zajęła gmina Przykona (500 000 zł), a trzecie gmina Malanów (250 000 zł).

Nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych
Malanów: Jesienne spotkanie pn. "Jesień z Nadzieją...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - credo w wtorek, 16 listopada 2021 18:07

Kiedy będą zdjęcia na których Bartosik wręcza symboliczne czeki ?Bo przecież to jemu zawdzięczamy wszystkie sukcesy Łącznie z inflacją.

Kiedy będą zdjęcia na których Bartosik wręcza symboliczne czeki ?Bo przecież to jemu zawdzięczamy wszystkie sukcesy:D Łącznie z inflacją.
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.