Brudzew: Radni chcą pomóc dzieciom i osobom starszym

Sesja Rady Gminy Brudzew

Radni jednogłośnie podjęli uchwały dotyczące dożywiania dzieci oraz osób starszych podczas zwołanej dzisiaj, tj. 10 stycznia nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Brudzew.

Pierwsza z podjętych uchwał dotyczyła podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania świadczenia pieniężnego w formie zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności.

Radni rozpatrzyli również projekt uchwały w sprawie ustanowienia programu osłonowego w zakresie dożywiania dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych zamieszkałych na terenie gminy Brudzew. Niniejszy program nosi nazwę „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2019 – 2023.

Podczas spotkania konieczne było również podjęcie decyzji dotyczącej określenia zasad zwrotu wydatków za dożywianie, w tym zakupione posiłki.

Na koniec roku 2018 z dożywiania skorzystało 157 dzieci. Z niniejszej formy skorzystać będą mogły również osoby starsze będące na zasiłkach. Muszą jednak spełnić one dane kryterium dochodowe, które do tej pory wynosił 528 zł. Już niebawem suma ta zwiększy się do kwoty 792 zł.

Jak poinformowała kierownik GOPS w Brudzewie Barbara Zielińska w chwili obecnej 36 osób w szkołach jest dożywianych w 100%. Po podjęciu uchwały liczba ta zwiększy się do 150 %.
 
Adam Kłapszta nie jest już prezesem ZE PAK
Perspektywy 2019: Liceum ze srebrną odznaką, techn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.