Brudzew: Radni zasłużeni dla województwa wielkopolskiego

Brudzew

Radni gminy Brudzew - Kazimierz Wdowiński i Mirosław Andrzejewski podczas czwartkowej (24 sierpnia) sesji rady gminy odebrali Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Wręczył ją wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Radni zostali docenieni za szczególny wkład w budowanie potencjału rolniczego wielkopolski wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju środowiska wiejskiego oraz wzmocnienie tożsamości regionalnej.

Zarówno Mirosław Andrzejewski jak i Kazimierz Wdowiński są radnymi gminy Brudzew od 1990 roku, przy czym pan Mirosław miał przerwę na pełnienie funkcji wicewójta. Są zatem - jak zaznaczył wójt Cezary Krasowski - najstarszymi stażem radnymi w powiecie tureckim, którzy wiele wnieśli w budowanie samorządu gminy Brudzew.

- Bardzo się cieszę, że mogę osobiście uczestniczyć w sesji i wręczyć odznaki honorowe. Jest to najwyższe wyróżnienie samorządu województwa wielkopolskiego. Bardzo serdecznie panom radnym gratuluję. W samorządzie pracują od wielu lat i myślę, że w sposób wydatny przyczyniają się do rozwoju gminy Brudzew - podkreślił tuż po wręczeniu odznaczeń wicemarszałek województwa, Krzysztof Grabowski.

Głos w imieniu obu odznaczonych panów zabrał też Kazimierz Wdowiński.

- Chciałem podziękować wójtowi i marszałkowi za odznaczenia. Pierwsze lata były trudne, ciężkie, ale też dużo uczyły. To nie to co teraz, dogadywaliśmy się, chociaż ja nie powiedziałem jeszcze jednak ostatniego słowa - podsumował radny Wdowiński.

PSL zaprezentował swoich kandydatów z powiatu ture...
Chłopcy z Głuchowa sięgnęli po mistrzostwo kraju, ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.