Brudzew: Radni zgodni w sprawie wotum i absolutorium

Absolutorium dla wójta Cezarego Krasowskiego

Nie było głosów sprzeciwu w sprawie udzielenia wójtowi gminy Brudzew wotum zaufania. Podobnie jednomyślni byli radni w przypadku głosowania nad absolutorium.

Zanim jednak przystąpiono do oddawania głosów, wójt Cezary Krasowski zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy przedstawił raport o stanie gminy. W dokumencie opisano takie kwestie jak sposób zarządzania gminą, realizację uchwał, a także szczegóły dotyczące funkcjonowania jednostek organizacyjnych gminy Brudzew. Osobny punkt poświęcono strategiom i planom obejmującym teren gminy oraz realizacji funduszu sołeckiego. Po wysłuchaniu raportu radni jednogłośnie podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania dla wójta.

- To wotum zaufania nie jest tylko dla mojej osoby, to zasługa pracowników urzędu gminy, to dzięki pracownikom obsługowi. Serdecznie wszystkim dziękuję - mówił Cezary Krasowski.

W dalszej części radni rozpatrywali sprawozdanie z wykonania gminnego budżetu. Dochody w 2018 roku zostały wykonane w wysokości 33 325 290, 31 zł, przy czym planowano kwotę 32 648 558, 67 zł. Uzyskany wskaźnik realizacji dochodów wyniósł 102,07 proc. Plan wydatków po zmianach w ciągu roku zakładał kwotę 35 426 883, 67 zł, zaś wykonano go w wysokości 33 500 605, 79 zł, a zatem na poziomie 94,56 proc. Deficyt budżetowy wyniósł 2 778 325 zł i zostanie sfinansowany z wolnych środków. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w 2018 roku zaliczyć należy przebudowę i budowę dróg wewnętrznych w Bogdałowie, Janiszewie, Janowie, Marulewie i Kwiatkowie, a także przebudowa drogi w Bratuszynie, zakup gruntów w ramach wzajemnych rozliczeń z PAK KWB Adamów S.A. oraz nieruchomości gruntowych w miejscowości Kwiatków. Ponadto przy szkole w Koźminie pojawiło się boisko wielofunkcyjne i bieżnia, a w Galewie powstała sala integracji sensorycznej. Przebudowano także stacje uzdatniania wody.

Radni jednogłośnie udzielili poparcia dla działalności finansowej wójta. Cezary Krasowski podziękował za otrzymane absolutorium, a pracownikom urzędu oraz jednostek organizacyjnych i członkom rady za wyrozumiałość i przychylne spojrzenie na działania samorządu gminy Brudzew.

Tuliszków: Gmina ma potencjał, czyli Krzysztof Rom...
Wideo: Udany bociani sezon w Kawęczynie. Młode pta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.