Brudzew: Trzej Królowie z orszakiem na Galewskim Wzgórzu Przemienienia

Galew

Mieszkańcy gminy Brudzew wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, które organizowane jest tradycyjnie w Galewie. Orszak Trzech Króli przebył długą drogę, aby ostatecznie rozpocząć modlitwę w Sanktuarium.

„Dzień dziś wesoły!” - pod takim hasłem w tym roku wyruszyły w całej Polsce orszaki prowadzone przez trzech króli. Scenariusz Orszaku Trzech Króli pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie.

Mieszkańcy gminy Brudzew zgromadzili się w wyznaczonych wcześniej miejscach i wyruszyli w podróż w wyśmienitych nastrojach śpiewając kolędy i wspólnie się modląc. Trzej Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a następnie odbyła się msza święta.

„Dzień dziś wesoły!”, czyli Orszak Trzech Króli za...
Gdzie w powiecie tureckim ubywa mieszkańców?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.