Brudzew: Trzej Królowie zawitali do Galewa

Trzej Królowie w Galewie

Mieszkańcy gminy Brudzew wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, które organizowane jest tradycyjnie w Galewie. Orszak Trzech Króli przebył długą drogę, aby ostatecznie rozpocząć modlitwę w Sanktuarium.

W tym roku orszak wyruszył pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Mieszkańcy gminy Brudzew zgromadzili się w wyznaczonych wcześniej miejscach i wyruszyli w podróż w wyśmienitych nastrojach śpiewając kolędy. Uczestnicy wydarzenia zatrzymali się na dworze Heroda, gościli w Gospodzie, mieli okazję zobaczyć walkę Dobra ze Złem oraz spotkali się z Pasterzami. Trzej Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a następnie odbyła się msza święta. Po modlitwie przy dźwiękach kolędy „Bóg się rodzi” mieszkańcy mieli okazję podziwiać wyjątkowego Poloneza.
 
Wideo: Starosta dementuje plotki o losach turkowsk...
Magdalena Filipiak- piłkarka z sukcesami. Głosujem...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.