Brudzew: Uczcili świętą Małgorzatę

Uczcili świętą Małgorzatę

W minioną niedzielę, 14 lipca, ulice Brudzewa stały się niezwykle barwne i kolorowe. Tego dnia w miejscowej parafii odbywał się odpust ku czci św. Małgorzaty – dziewiczy i męczennicy.

Uroczysta suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej ks. Piotr Dykowski, profesor języków klasycznych z Włocławskiego Seminarium Duchownego. W wygłoszonym kazaniu zwrócił uwagę na konieczność miłosiernego pomagania drugiemu człowiekowi.

Po zakończonej liturgii, w której oprawę włączyła się Orkiestra Dęta OSP Brudzew oraz druhowie z Brudzewa, odbyła się procesja eucharystyczna wokół brudzewskiej świątyni. Uczestniczyła w niej asysta parafialna, która niosła feretrony i chorągwie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie.

Po zakończonych uroczystościach licznie zgromadzeni wierni udali się na tasze rozłożone wokół Placu Wolności.
Kapela zagrała z charytatywnym akcentem w Browarze
Jak szybko zamówić kuriera?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 14 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.