Brudzew: Umowa na drogę Polichno-Izabelin uroczyście podpisana

Izabelin

Po wielu latach starań mieszkańcy Izabelina (gm. Brudzew) i Polichna (gm. Władysławów) wreszcie doczekają się nowej drogi. Nie było by to możliwe bez wsparcia uzyskanego przez powiat z Funduszu Dróg Samorządowych. W poniedziałek, 2 sierpnia, nastąpiło podpisanie umowy na roboty budowlane. Nowa jezdnia ma powstać w mniej niż 100 dni.

Każdy kto choć raz śledził sesje Rady Gminy Brudzew, na której obecny był wicestarosta Władysław Karski z pewnością pamięta, że za każdym razem radny Piotr Maciaszek zarzucał go pytaniami kiedy w końcu powiat podejmie się budowy drogi łączącej dwie gminy. Stało się to latem 2021 roku. Na przyszłym placu budowy odbyła się uroczystość podpisania umowy, która została połączona z briefingiem prasowym lokalnych włodarzy.

- To bardzo ważny moment dla społeczności Chrząblic, Izabelina i Polichna, ale również i gminy Brudzew, gminy Władysławów oraz dla powiatu tureckiego – rozpoczął gospodarz wydarzenia Władysław Karski, który powitał zaproszonych gości, a wśród nich m.in. Cezarego Krasowskiego, Barbarę Zielińską, Magdalenę Wysocką, Arkadiusza Nowaka, Renatę Zabłocką, Szczepana Iciek, Krzysztofa Gryglewskiego i Piotra Maciaszka.

Wicestarosta nie krył radości z rozpoczynającej się właśnie inwestycji. Słowa wdzięczności skierował do wiceministra rolnictwa Ryszarda Bartosika. Budowa odcinka o długości 2 km 14 m, którego wartość wynosi 2 mln 270 tys. zł nie była by możliwa bez dofinansowania uzyskanego przez samorząd Powiatu Tureckiego z funduszu Dróg Samorządowych. Dodatkowo ze swojej kasy grosza sypnęła także Gmina Brudzew. Karski liczy, że również i Gmina Władysławów nie poszczędzi środków na drogę, która połączy te dwie gminy.

Swoje zadowolenie z budowy drogi wyraził wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, który podziękował jednocześnie obecnym za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia . Wtórowała mu przy tym Renata Zabłocka – sołtys Izabelina, która wskazała, że właśnie spełnia się jedno z jej marzeń. Według zapowiedzi wykonawcy nową drogą mieszkańcy będą mogli pojechać już za 100 dni.
Jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza?
Strażacy z PSP uczcili rocznicę Powstania Warszaws...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - jaja w czwartek, 05 sierpnia 2021 09:45

Gdyby nie Bartosik deszcz by nie padał. W końcu za podwyżkę w wysokości 8300 zł trzeba udawać że się pracuje

Gdyby nie Bartosik deszcz by nie padał. W końcu za podwyżkę w wysokości 8300 zł trzeba udawać że się pracuje
Gość - Mateusz w wtorek, 03 sierpnia 2021 09:55

A gdzie dystans między poszczególnymi osobami? Byleby się załapać na kolejnych zdjęciach

A gdzie dystans między poszczególnymi osobami? Byleby się załapać na kolejnych zdjęciach
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.