Brudzew: Unijne dofinansowanie na przebudowę dróg. Umowa z samorządem województwa podpisana

Brudzew

Ponad 1,6 mln zł ze środku unijnych otrzyma gmina Brudzew na przebudowę ul. Piaski oraz ul. Ogrodowej w Brudzewie. Umowę na przekazanie środków podpisano z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim w czwartek, 24 sierpnia.

Gmina Brudzew otrzymała środki na zadanie pod nazwą „Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Piaski oraz ul. Ogrodowa w Brudzewie”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa, ale również rozwój społeczno-gospodarczy gminy, a co za tym idzie regionu.

- Te drogi są połączeniem z obiektami użyteczności publicznej. Bardzo dziękujemy za obecność i przywiezioną umowę. Zostanie ona dzisiaj podpisana. W tym roku chcemy przeprowadzić przetarg na realizację inwestycji, natomiast sama realizacja będzie w przyszłym roku, ponieważ zawsze można uzyskać korzystniejsze ceny na początku roku - podkreślał wójt Cezary Krasowski.

Kwota przyznanej pomocy wynosi 1 621 734,00 zł.

- Są to środku z UE, jeszcze z tej starej perspektywy. Gmina Brudzew znalazła się na liście do dofinansowania, przeszliśmy całą procedurę. Gmina nie po raz pierwszy korzysta ze środków unijnych, również z tego programu. Tym bardziej się cieszę i gratuluję. To są środki, które będą miały zasadniczy wpływ na rozwój państwa gminy. Oby tych środków z UE płynęło jak najwięcej - podsumował wicemarszałek Krzysztof Grabowski.
 
Chłopcy z Głuchowa sięgnęli po mistrzostwo kraju, ...
Malowanie po numerach: jak stworzyć obraz samemu?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.