Brudzew: W centrum pojawi się rondo. Mieszkańcy Ogrodowej odnieśli sukces

Rondo Brudzew

Mieszkańcy ul. Ogrodowej dopięli swego. W centrum Brudzewa, u zbiegu ulic Turkowskiej, Ogrodowej i Szkolnej pojawi się rondo, zmieniając istniejący tam obecnie układ komunikacyjny.

Dyskusje na temat organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Urzędzie Gminy w Brudzewie rozgorzały w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas w ramach inwestycji prowadzonej wspólnie z powiatem tureckim pojawiła się koncepcja, aby ul. Ogrodowa była ulicą dwukierunkową, ale z wjazdem tylko z jednej strony - od ul. Szkolnej. Druga koncepcja to pozostawienie ulicy dwukierunkową z wjazdem z obu stron. Mieszkańcy Ogrodowej musieliby nadkładać drogi, żeby dostać się do swoich domów od strony rynku. Zjazd od strony cmentarza byłby natomiast niemożliwy. Za przykład podano tu ul. Nową w Turku. Takie rozwiązanie nie odpowiadało mieszkańcom. Skrzyżowanie w obecnej formie jest miejscem, w którym dochodzi do wielu kolizji. Pojawił się pomysł na zbudowanie ronda i zaczęto prowadzić wstępne rozmowy z władzami powiatu tureckiego.

Podczas przeprowadzonej w środę, 20 maja sesji rady gminy Brudzew zapadły decyzje, które z pewnością ucieszą mieszkańców Ogrodowej.

- Chcemy wspólnie z powiatem zorganizować tam ruch okrężny. Jest plan organizacji - rondo segmentowe - mówił wójt Cezary Krasowski, dodając, że początkowo rondo kosztować miało 100 tys. zł, ale po kalkulacjach okazało się, że będzie to 49 tys. zł. Radni zdecydowali o przekazaniu powiatowi na ten cel 20 tys. zł. Zmieni się układ punktów postojowych przed gminą, pojawią się również barierki dla bezpieczeństwa.

Za taką decyzję podziękował włodarzom jeden z mieszkańców Andrzej Różewski.

- W imieniu mieszkańców jak i swoim dziękuję bardzo, bo to miłe zaskoczenie. To super sprawa ten projekt. Widzę ten projekt pierwszy raz, mnie się podoba, myślę, że mieszkańcom też się spodoba - mówił mieszkaniec ul. Ogrodowej.

Brudzew: Jubileuszowy rok dla orkiestry dętej
Kawęczyn: Zbudują drogę w Ciemieniu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.