Brudzew: W Janiszewie uczcili Matkę Boską Szkaplerzną

W Janiszewie uczcili Matkę Boską Szkaplerzną

W trzecią niedziele miesiąca, 21lipca, w parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Janiszewie (gm. Brudzew) odbył się coroczny odpust parafialny. Wierni tego dnia w szczególny sposób uczcili Matkę Boską z Góry Karmel, popularnie zwaną Matką Boską Szkaplerzną.

Uroczysta suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Marek Bałwas – duchowny, który w wyniku wypadku jeździ na wózku inwalidzkim. W skierowanym do parafian słowie wskazał na szczególną wartość modlitwy w życiu każdego chrześcijanina.

W oprawę uroczystości włączyli się mieszkańcy parafii oraz strażacy z ochotniczych straży pożarnych z Koźmina, Janiszewa i Krwon. Dwie ostatnie jednostki wystawiły nawet swoje poczty sztandarowe. W trakcie sumy odpustowej zagrała także Orkiestra Dęta OSP Brudzew.
Na zakończenie mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przybyli na uroczystość mogli znaleźć coś dla siebie pośród odpustowych tasz.

Janiszewska parafia powstała już w XIV wieku. Obecna świątynia został wzniesiona dopiero po II wojnie światowej. Do wspólnoty należy także kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Posoce. Obecnie proboszczem w Janiszewie jest ks. Zbigniew Jałoszyński.

MK
„Prędkość – Zero Tolerancji” - podsumowanie działa...
Władysławów: Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.