Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: W Janowie wybiorą sołtysa. Kto zastąpi Alinę Ciesielską?

Urząd Gminy Brudzew

Sołectwo to najmniejsza z jednostek pomocniczych gminy, na której czele stoi sołtys. Odpowiada on za bieżące sprawy mieszkańców swojej wsi, a także zajmuje się zbieraniem podatków. W Janowie (gm. Brudzew) po śmierci dotychczasowej sołtyski, wciąż nie wybrano jej następcy. Teraz wójt Krasowski zarządził oficjalne wybory.

Pod koniec maja 2021 roku gminę Brudzew obiegła informacja o śmierci Sołtys Sołectwa Janów Aliny Ciesielskiej, która swoją funkcję pełniła przez ponad 15 lat. Od tego czasu nie zdecydowano się na przeprowadzenie wyborów. W Janowie wciąż działa jednak Rada Sołecka, w skład której aktualnie wchodzą Stanisław Fic i Edward Mendak. Kilka dni temu Cezary Krasowski wydał decyzję, na mocy której ustalił datę i miejsce elekcji nowego włodarza Janowa.

- Zarządzam przeprowadzenie wyborów Sołtysa Sołectwa Janów w dniu 7 września 2021 r. – można przeczytać w opublikowanym zarządzeniu. Obrady zebrania, na którym dokonany zostanie wybór rozpoczną się o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Janowie.

Uprawnieni do udziału w wyborach są wszyscy mieszkańcy sołectwa, który ukończyli 18. rok życia. Obradom będzie przewodniczył sekretarz Gminy Brudzew Tomasz Józefowicz, chyba że zebranie wybierze do tego inną osobę.

W zaproponowanym porządku obrad wskazano, że w trakcie zebrania nastąpi m.in. powołanie komisji skrutacyjnej, a także przeprowadzenie wyborów sołtysa. W ich takcie maja zostać odczytane zasady głosowania określone w statucie sołectwa. Będzie to moment zgłaszania kandydatur na funkcję sołtysa, które następnie zostaną poddane pod głosowanie. Zwycięży osoba, która otrzyma największą ilość głosów.

Na terenie gminy Brudzew utworzone są 23 sołectwa. W każdym z nich funkcję organu wykonawczego pełnią sołtysi. Co kwartał uczestniczą oni we wspólnych naradach. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto może zastąpić ś.p. Alinę Ciesielską w tym gremium.
8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury
Płonące fortepiany, piękna Żydówka, mówiące obrazy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.