Brudzew: W Kalinowej zbiorą 100 litrów krwi na 100-lat kościoła? Kolejna akcja poboru

Zbórka krwi

W murach świetlicy wiejskiej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowej (gm. Turek) cyklicznie odbywają się akcje poboru krwi. Organizatorzy chcą zebrać 100 litrów tego bezcennego lekarstwa w związku z obchodzonym stuleciem istnienia parafii w Galewie. Już za tydzień kolejna możliwość podzielenia się tym płynem.

OSP Kalinowa wraz ze Stowarzyszeniem Valenitinus, parafią Galew oraz Stowarzyszeniem KALI-NOVA, w piątek 5 marca, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizują kolejną akcje honorowego oddawania krwi. Tego dnia będzie można ją oddawać w remizie w Kalinowej w godzinach od 9.00 do 13.00.

Myślą przewodnią akcji jest zebranie aż 100 litrów tego czerwonego lekarstwa. Ma być to symboliczny sposób uczczenia 100-lecia powstania parafii na galewskim Wzgórzu Przemienienia. Organizatorom brakuje jeszcze około 40 litrów. Są jednak dobrej myśli, że uda się osiągnąć wyznaczony cel.

- Dotychczas w ramach naszej akcji udało się zebrać 61,2 litra krwi. Planujemy zbierać ją w trakcie poborów, które odbędą się w najbliższy piątek – 5 marca – oraz w trakcie zaplanowanych już na 12 czerwca i 6 sierpnia zbiórek – informuje jeden ze współorganizatorów całej akcji druh Mirosław Rosicki z OSP Kalinowa, który dodaje, że planowane jest także utworzenie klubu honorowego krwiodawstwa przy Stowarzyszeniu Valentinus.

W piątek, 5 marca, każdy, kto zdecyduje się oddać w Kalinowej krew, otrzyma nie tylko tradycyjny pakiet krwiodawcy. Organizatorzy zapowiedzieli także słodki poczęstunek dla HDK-ów.

Redakcja iTurek.net zachęca do udziału w akcji.
Pandemia to żniwa dla oszustów. Policja apeluje o ...
Władysławów: Hufiec w Turku pomaga potrzebującym

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.