Brudzew: W miłości przez wiele lat, czyli jubileusz par małżeńskich w Kolnicy

Jubileusz Małżeński w Brudzewie

W sobotę, 28 grudnia w Restauracji „U Joli” w Kolnicy zebrały się pary, które w miłości spędziły wiele radosnych, a także pełnych troski chwil. Tego dnia obchodzono jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego par, które ślubowały w roku 1969 oraz jubileusz 25-lecia Pożycia Małżeńskiego małżonków, którzy związali się ze sobą w roku 1994.

W spotkaniu udział wzięli członkowie rodzin, przedstawiciele zakładów pracy oraz samorządów.

-Spotykamy się tu, aby pochylić się nad ludzkim życiem, realizowanym w konkretnym małżeństwie i rodzinie, a także w lokalnej społeczności. Jesteśmy tu, by uzmysłowić sobie, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełnić, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można się z innymi dzielić- mówiła podczas spotkania dyrektor GOK "Wozownia" Nina Kropidłowska.

Przysięgę małżeńską 50 lat temu złożyli Helena i Leszek Augustyniak, Halina i Józef Drabina, Czesława i Eugeniusz Łopata, Helena i Józef Medyccy, Aneta i Bogumił Mruk, Danuta i Henryk Tomczyk, Halina i Władysław Wilczyńscy.

Z okazji jubileuszu 25- lecia pożycia małżeńskiego nagrodzono Wiolettę i Włodzimierza Buczyńskich, Małgorzatę i Jacka Ciesielskich, Mirosławę i Piotra Cieślaków, Katarzynę i Romana Dopierałów, Ewę i Krzysztofa Dopierałów, Elżbietę i Jarosława Kaźmierczaków, Agnieszkę i Dariusza Kowalczyków, Urszulę i Piotra Kowalczyków, Beatę i Sławomira Kuster, Joannę i Jacka Siekaczów, Dorotę i Piotra Siurdygów, Halinę i Arkadiusza Szymczaków.

Pary, które przeżyły ze sobą 50 lat docenione zostały przez władze państwowe, czego dowodem było przyznanie im odznaczeń „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, natomiast małżeństwa, które przeżyły ze sobą 25 lat odznaczone zostały pamiątkowymi dyplomami. Wyróżnienia wręczył wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, który złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszy. Niespodzianką były również występy przygotowane przez dzieci i młodzież z gminy.

fot.M.JAC
Obiektywnie bezproduktywne przepychanki, czyli „tu...
Zapraszamy na biegowe zakończenie roku z Maratonem...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.