Nowa świetlica w Tarnowej i biblioteka w Tuliszkowie. Umowy na realizację zadań podpisane

Umowa Tarnowa

10 czerwca do Tarnowej w gminie Brudzew zawitał Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. To szczególne wydarzenie w historii gminy i samej Tarnowej, bowiem podpisana została umowa ma budowę nowej świetlicy wiejskiej. W Tuliszkowie natomiast będą mogli korzystać z biblioteki, która powstanie w miejscu po byłym dworcu autobusowym.

W sprawie przyznania pomocy finansowej na realizację zadań w ramach „Inwestycji w obiekty pełniące funkcje kulturalne”. Gminy i gminne instytucje kultury złożyły łącznie 87 wniosków. Początkowo limit środków pozwolił na przyznanie dofinansowania 36 projektom. Samorząd województwa ponownie zawnioskował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi , które pozytywnie przychyliło się do wniosku złożonego przez Samorząd Województwa o zwiększenie limitu oraz przesunięcie środków z innych działań. Dzięki temu wszystkie projekty, które zostały pozytywnie rozpatrzone i znajdują się na zaktualizowanej liście informującej o kolejności przysługiwania pomocy otrzymały dofinansowanie.

Wśród nich znalazły się projekty z terenu powiatu tureckiego. W gronie beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na budowę świetlic wiejskich pojawiła się między innymi gmina Malanów, a ostatnio również Brudzew i Tuliszków.

10 czerwca w miejscowości Tarnowa podpisano umowę z na realizację projektu z PROW pn. „Częściowa rozbiórka wraz z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w msc. Tarnowa.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępu mieszkańców do infrastruktury kulturalnej i realizacja celów planu działalności poprzez częściową rozbiórkę wraz z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Tarnowa. Całkowity koszt operacji to dokładnie 814 444,28 zł, przyznana kwota dotacji wyniosła 500 000 zł.

Niebawem rozpocznie się również rozbudowa budynku po byłym dworcu autobusowym z przeznaczeniem na miejsko- gminną bibliotekę odbędzie się w gminie Tuliszków”.

Fot:FB

Wideo: Tymczasowy areszt dla 28-latka za posiadani...
Chcemy jeść, czyli żARTa Sztuka na scenie MDK

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.