Brudzew: W te dni nikt być samotny nie może

Zdjecie_36

Tradycją stało się, że w przedświątecznym okresie starsi i samotni mieszkańcy gminy Brudzew mogą spotkać się i podzielić opłatkiem w pełnej ciepła atmosferze. W tym roku takie spotkanie zorganizowano już po raz jedenasty.

Wspólny stół, opłatek, kolędy i bliscy ludzi tuż obok - to istota świąt Bożego Narodzenia. Są jednak tacy, przy których nie ma rodziny. O to, aby ich święta nie były smutne i samotne od jedenastu lat dba Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brudzewie, organizując - wspólnie z władzami gminy i kołami gospodyń wiejskich - wigilijne spotkanie. Dla wielu z gości taka wigilia to jedyna okazja na spędzenie czasu wśród życzliwych uśmiechów i namiastki rodzinnego ciepła.

Zebranych powitała Barbara Zielińska, kierownik GOPS w Brudzewie, dziękując wszystkim za obecność, a wójtowi Krasowskiemu i przewodniczącej Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Urszuli Banasiak za pomoc i wsparcie przy organizacji wigilijnego wieczoru. Wielu wzruszeń dostarczył moment dzielenia się opłatkiem, oczy nieco się zaszkliły, a drżące dłonie z radością obdarowywały wszystkich uściskami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźminie specjalnie na tę okazję przygotowali jasełka. Nie zabrakło także kolacji złożonej z tradycyjnych wigilijnych potraw, jednak tym, co najważniejsze była obecność obok drugiego człowieka, bo przecież nikt być samotny nie może.

Łowi ptaki aparatem. Karol Fornalczyk spotkał się ...
Egzamin Karate Kyokushin

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.