Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Wakacje pożegnane podczas Festynu Rodzinnego z OSP Brudzew

Festyn Brudzew

Tradycyjnie już na koniec wakacji Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzewie organizuje Festyn Rodzinny połączony z loterią fantową. W sobotę, 1 września, wydarzenie to przyciągnęło tłumy ludzi pod remizę w Brudzewie.

Strażacy przygotowania do imprezy rozpoczęli wcześnie rano, prowadząc zbiórkę fantów na loterię wśród mieszkańców, którzy od godz. 17.30 mieli możliwość przetestowania swojego szczęścia podczas losowania. Wygrać można było najróżniejsze rzeczy – od alkoholi, książek czy obrazów aż po wzbudzające duże emocje gołębie i króliki. Pojawiła się nawet dynia. Losy, których było ponad 300, rozeszły się w kilkanaście minut, ale druhowie przygotowali szereg innych atrakcji.

Swój koncert zagrała Orkiestra Dęta OSP Brudzew, która już za dwa lata będzie obchodzić stulecie swojego istnienia. Muzycy wykonali rozrywkowe utwory marszowe, wśród nich m.in. Marsz Benton Hall, Happy Marching oraz Marsz Johnego Dixi. W dalszej części każdy mógł przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca strażaka przy udzielaniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Ratownicy zademonstrowali przebieg badania urazowego oraz omówili podstawowe zasady prowadzenia resuscytacji.
 
Szczególnie dokładnie przedstawiono zagadnienia związane z pierwszą pomocą przy zadławieniach, w taki sposób, aby każdy z widzów mógł w razie potrzeby zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Od 20.00 do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna, gdzie przy dźwiękach muzyki bawiła się młodzież i dorośli.

Podczas festynu zobaczyć można było jak w środku wygląda wóz strażacki i radiowóz policyjny. Dzieciom dużą radość sprawiła możliwość założenia hełmu strażackiego. Przygotowano dla nich również konkurs, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w obsłudze węża strażackiego. Dla każdego odważnego malucha czekał słodki upominek, a dla dorosłych kiełbaska z grilla.

Tegoroczny Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata” można uznać za kolejny sukces OSP Brudzew!
 
MK
 
Auto dachowało przy stacji benzynowej na Alei Soli...
Pełen atrakcji Dzień Działkowca w Rodzinnych Ogród...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.