Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych podczas pikniku rodzinnego „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”

atrakcje

Słoneczna pogoda oraz wiele atrakcji sprawiły, że uczestnicy pikniku rodzinnego „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza” bawili się wyśmienicie. Już po raz piąty podjęto inicjatywę dzięki której znakomicie bawili się mieszkańcy gminy Brudzew. Atrakcji było wiele i każdy znalazł coś dla siebie.


Piknik rodzinny „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza” odbył się 10 czerwca w Galewie w gminie Brudzew. W tym roku inicjatywa związana była ze 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie z tej okazji organizatorzy przygotowali wyjątkową wystawę związaną z faktami, które miały miejsce w roku 1918.
Stare auta prezentowane przez Klub Automobil Turek, hipoterapia, dmuchańce dla najmłodszych to tylko niektóre z niespodzianek.
Tego dnia wiele było „strażackich akcentów”. Na scenie pojawił się poczet sztandarowy OSP Janiszew, trębacze maryjni z Brudzewa. Uczestnikom imprezy przekazano wiele wiedzy o historii munduru OSP Galew oraz osiągnięciach OSP Kalinowa. Chętni mieli okazję podziwiać pokaz druhów z OSP Żabno oraz strażaków z OSP Chrząblice.
Nie zabrakło również pyszności. Każdy mógł skosztować swojskiego jadła. Stoiska ze świeżym chlebem, malcem grochówka czy pieczona kiełbasa znalazły wielu zwolenników.
Organizatorzy przygotowali wystawę zdjęć, która prezentowała stary sprzęt gospodarstwa domowego. Zainteresowanie budziła między innymi szatkownica do kapusty. Poszatkowane warzywo należało udeptać, co z chęcią robili uczestnicy zabawy.
Organizatorami pikniku byli ks.kustosz Jacek Buda oraz Stowarzyszenie Velentinus Galewskiego Wzgórza Przymierza.
Zapraszamy na bezpłatne badania wad postawy u dzie...
Dobra: Wybuchy i strzały na zakończenie Dni Dobrej...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.