Brudzew: Wsparcie dla opieki żłobkowej w gminie

Żłobek w Brudzewie

Rodzice najmłodszych mieszkańców gminy, którzy zdecydują się na korzystanie ze znajdującego się w Brudzewie żłobka mogą liczyć na dopłatę do czesnego. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o zabezpieczeniu środków na ten cel.

Podczas XXII sesji, która odbyła się 14 lutego 2020 roku rada gminy podjęła decyzję o udzieleniu dotacji celowej z budżetu samorządu na dzieci z terenu gminy uczęszczające do żłobka znajdującego się w Kolnicy.

- Docelowo ma być w żłobku 14 dzieci.Ta dopłata zostanie uruchomiona w momencie kiedy uchwała zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym - mówił wójt gminy Brudzew. Cezary Krasowski dodał, że były nadzieje co do uruchomienia dopłat od 1 marca, jednak najprawdopodobniej uchwała wejdzie w życie z początkiem kwietnia.

W budżecie zaplanowano 30 tys. zł, ale nie jest powiedziane, że cała ta kwota zostanie wykorzystana, ponieważ obecnie nie wszystkie miejsca w żłobku są zajęte. Należy nadmienić, że dopłata przeznaczona jest tylko dla dzieci mieszkających na terenie gminy Brudzew.

Orli Staw wstrzyma odbieranie śmieci. Samorządy są...
Wygodna i piękna łazienka – wszystko, co musisz wi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.