Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Wspólne pielgrzymowanie na odpust do Galewa

Pielgrzymka do Galewa

Po raz pierwszy oficjalna pielgrzymka z Turku do Galewa wyruszyła w 1852 r. Ta tradycja trwa do dziś. Jak każdego roku także i teraz wierni z całej okolicy wyruszyli na pątniczy szlak, aby wspólnie się modląc uczestniczyć w w Święcie Przemienienia Pańskiego.

Po modlitwie i błogosławieństwie pielgrzymi wyruszyli spod parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Barbary w Turku. Wszyscy wspólnie spotkali się na galewskim wzgórzu, w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza święta za pomyślność.

6 sierpnia to dla turkowian szczególna data, będąca upamiętnieniem ocalenia z epidemii cholery w XIX wieku. W podziękowaniu za tamtejszy cud każdego roku odbywają się pielgrzymki, podczas których wierni poprzez modlitwę proszą o dalsze łaski.

Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci oraz druhowie z Turku i gminy Brudzew.


 

Lewym Okiem: Dokąd zmierzamy? Co się z nami porob...
Tuliszków: Projekt I dla ciała i dla duszy ze Wsp...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.