Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Wypięknieją sołectwa w powiecie tureckim. Umowy z samorządem województwa podpisane

Podpisanie umów w ramach konkursu
Miejscowość Olimpia w gminie Brudzew była gospodarzem podpisania umów w ramach tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Z powiatu tureckiego dofinansowanie otrzymało 10 projektów, których łączna dotacji wynosi 682 129,00 złotych.
 
 
Pięknieje wielkopolska wieś to sztandarowy i cieszący się ogromnym zainteresowaniem konkurs dotacyjny programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Do tegorocznej, już XIII edycji wpłynęły 243 wnioski. Wszystkie projekty oceniono pod względem formalnym, a 226 zakwalifikowano do oceny merytorycznej. W poniedziałek 29 maja Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził zgodę na dofinansowanie aż 175 projektów i zawarcie w tej sprawie umów. W tym roku maksymalna kwota dotacji dla jednego projektu wynosi 70 000 zł. Łączna kwota środków przyznanych z budżetu województwa w XIII edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś wynosi ponad 9,3 mln zł. W powiecie tureckim środki na działania w świetlicach wiejskich czy też na budowę placów zabaw i boisk otrzymają takie miejscowości jak Janów, Bierzmo, Linne, Potworów, Skarżyn, Poroże, Boleszczyn, Wrząca, Albertów, Grabieniec i Polichno.
 
 
Zebranych w Olimpii gości powitał wójt gminy Turek Cezary Krasowski, podkreślając, że pozyskane w ramach konkursu środki to pieniądze, które inwestycje, jakie zostaną poczynione dzięki dofinansowaniom angażować będą mieszkańców poszczególnych sołectw, stąd też obecność - oprócz włodarzy - również przedstawicieli m.in. sołtysów i rad sołeckich. Na moment przed podpisaniem umów oraz przekazaniem symbolicznych czeków wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podkreślił rolę programu Wielkopolska Odnowa Wsi w rozwoju poszczególnych miejscowości. - Jesteśmy regionem, którzy przeznacza na ten cel najwięcej środków z budżetu samorządu województwa. Dzięki temu udaje się zmienić wiele miejscowości. W sumie ponad dwa tysiące projektów już udało się zrealizować. Są z nami też przedstawiciel sołectw, to państwo jako liderzy lokalni tworzycie klub odnowy miejscowości, przygotowujecie strategię odnowy miejscowości, więc w znacznej mierze wpływacie na to, co chcecie w swoich miejscowościach zrobić - podkreślał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. 
 
 
Kwoty dotacji oraz nazwy poszczególnych projektów w konkursie „Pięknieje Wielkopolska Wieś” przedstawiają się następująco:
 
Gmina: Brudzew
Sołectwo: Janów
Projekt: „Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Janów"
Kwota dofinansowania:  70 tys. zł
 
Gmina: Brudzew
Sołectwo: Olimpia
Projekt: „Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Bierzmo, sołectwo Olimpia wraz z przygotowaniem miejsca pod altanę"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
Gmina: Dobra
Sołectwo: Potworów
Projekt: „Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Potworów"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
Gmina: Dobra
Sołectwo: Linne
Projekt: „Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Linne"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
Gmina: Kawęczyn
Sołectwo: Skarżyn
Projekt: „Zagospodarowanie terenu poprzez budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Skarżynie"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
Gmina: Malanów
Sołectwo: Poroże
Projekt: „Modernizacja centrum wsi Poroże"
Kwota dofinansowania:  67,5 tys. zł
 
Gmina: Przykona 
Sołectwo: Boleszczyn
Projekt: „Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Boleszczyn"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
Gmina: Władysławów
Sołectwo: Polichno
Projekt: „Wymiana podłogi w świetlicy wiejskiej w Polichnie"
Kwota dofinansowania:  54,5 tys. zł
Gmina: Turek
 
Sołectwo: Albertów
Projekt: „Stworzenie przestrzeni dla spotkań i integracji mieszkańców m. Wrząca i Albertów"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
Gmina: Turek
 
Sołectwo: Grabieniec
Projekt: „Basket pod lasem - budowa boiska do koszykówki 3x3 wraz z urządzeniem zaplecza magazynowego w istniejącym budynku gospodarczym w m. Grabieniec"
Kwota dofinansowania: 70 tys. zł
 
 
Wakacyjny festyn na zakończenie sezonu szkoleniowo...
Brudzew: Firma z Galewa nagradzana w Londynie i Ch...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - DEJPINIĄŻKABOZI w czwartek, 06 lipca 2023 23:28

Skandal !!! Tam są gniazda ptaków i mrówki i krzaki !!!! Gdzie OTOP !!! Niech też żyją w syfie jak w Turku w krzakach bez ładu składu na obsianej zapadniętej starej kostce brukowej , wśród śpiewu ptaków.

Skandal !!! Tam są gniazda ptaków i mrówki i krzaki !!!! Gdzie OTOP !!! Niech też żyją w syfie jak w Turku w krzakach bez ładu składu na obsianej zapadniętej starej kostce brukowej , wśród śpiewu ptaków.
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.