Brudzew: Z monstrancją przeszli ulicami miejscowości

Boże Ciało w Brudzewie

Boże Ciało to dzień, kiedy wierni katoliccy w uroczystej procesji manifestują swoją wiarę. Nie inaczej było wówczas w Brudzewie.

W czwartek, 20 sierpnia, kilkanaście minut po godz. 13, gdy zakończyła się msza święta, z kościoła p.w. św. Mikołaja wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Stacje, które powstały wokół rynku w tym roku zostały przygotowane przez mieszkańców ul. Goleszczyzna, ul. Mickiewicza, ul. Turkowskiej oraz mieszkańców Bierzma i Olimpii.

Pomimo upału w uroczystościach wzięło udział wielu wiernych, wśród nich m.in. dzieci, które tego dnia obchodziły komunię świętą rocznicową. W uświetnienie Bożego Ciała włączyła się także Orkiestra Dęta OSP Brudzew, druhowie z OSP Brudzyń i OSP Brudzew, a także liczna asysta parafialna i liturgiczna, która poniosła chorągwie, feretrony i figury.
Śmieciowe podwyżki nie ominą gminy Turek
Nowe baseny termalne w Uniejowie oficjalnie otwart...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 21 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.