Brudzew: Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję, czyli finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Zachowaj Trzeźwy Umysł

„Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowie poczucia własnej wartości” - tak brzmi tytuł tegorocznej kampanii profilaktyczno- edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł. W jej realizacji brały udział także placówki z gminy Brudzew. Podsumowaniem podejmowanych inicjatyw było spotkanie w sali bankietowej w Kolnicy.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowana jest w całej Polsce od 2002 roku. Placówki edukacyjne - szkoły i przedszkola z gminy Brudzew - wzięły w niej udział już po raz dziesiąty. W akcji wzięły udział: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie, Szkoła Podstawowa w Koźminie, Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach, Przedszkole Gminne w Brudzewie. Do dzieci i młodzieży trafiły przygotowane przez ekspertów materiały profilaktyczne, uczniowie brali udział w specjalnie przygotowanych zajęciach. Celem było pokazanie młodym ludziom jak można funkcjonować bez uzależnień. Jednym ze sposobów jest wzmacnianie poczucia własnej wartości, a rolą najbliższego otoczenia jest pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów.

Zwieńczeniem zmagań edukacyjnych (warsztatów, lekcji) były powiązane tematycznie z kampanią konkursy: plastyczne, literackie, fotograficzne, grupowe i indywidualne. Konkursy, oprócz rywalizacji, współpracy, zaangażowania niosły ze sobą także treści profilaktyczne. W konkursie literacko-plastycznym pt. „Autoportret” laureatami w gminie Brudzew zostali: Karolina Binkiewicz, Anastazja Poturała, Adam Siwek, Kamil Marciniak oraz Bartosz Adasiak. Dyrektorzy oraz gminni koordynatorzy kampanii otrzymali natomiast stosowne certyfikaty.

Organizatorami kampanii na terenie kraju są Fundacja Zachowaj Trzeźwy Umysł, Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. W gminie Brudzew natomiast w przygotowanie i prowadzenie działań zaangażował się Urząd Gminy i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brudzewie.

fot.M.JAC

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Tureckie...
Gm. Turek: Zmiany w budżecie w błyskawicznym tempi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.