Brudzew: "Zapusty" w gminie

Zapusty w gminie Brudzew

 Okres karnawału w gminie Brudzew dobiegł końca o czym poinformował wszystkich mieszkańców barwny korowód zapustników – członkiń zespołu „RAZEM” KGW Gminy Brudzew. Pochód przebierańców jest jedną z tradycji naszej gminy.

W zapustny czwartek (28 lutego br.) - bardzo ciekawie i kolorowo poubierane postacie pojawiły się na ulicach Gminy Brudzew. W korowodzie znaleźli się: miś, robotnik, cyganka, ksiądz, policjantka oraz diabeł.

Panie przygotowały specjalny "zapustowy" program. Śpiewały, tańczyły, recytowały śmieszne rymowanki i odgrywały różne scenki.

Zapustnicy udali się między innymi do szkół, urzędów, przedsiębiorców i instytucji działających na terenie gminy Brudzew. Nie pominięto nikogo. Obrano sobie bowiem za cel powiadomienie wszystkich mieszkańców o końcu karnawału. Każdy został poczęstowany cukierkiem aby osłodzić nadchodzący post.

źródło: brudzew.pl

Już jutro! Wszyscy razem dla Arka Siwczyńskiego
Pamięć wiecznie żywa, czyli Dzień Pamięci Żołnierz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 29 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.