Brudzew: Zbierali doświadczenia na targach w Dubaju

Targi w Dubaju

Centrum logistyczne z magazynami na terenie gminy, a także projekt re/Kultywator zaprezentowali przedstawiciele gminy Brudzew na odbywających się w Dubaju prestiżowych targach Annual Investment Meeting.

Sześciotysięczna Gmina Brudzew znalazła się w gronie 10 jednostek samorządu terytorialnego, które w dniach 8-10 kwietnia 2019 roku wzięły udział w największych na świecie targach inwestycyjnych. Wielkopolskę reprezentowały tam jeszcze przedstawiciele Chodzieży, Konina, Wrześni, Śremu, Gniezna, Międzychodu, Poznania, Piły, a także Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Targi w Dubaju są najbardziej uznanym na świecie spotkaniem międzynarodowej społeczności inwestycyjnej, a gmina Brudzew mogła wziąć w nich udział dzięki udziałowi w konkursie organizowanym przez samorząd województwa w ramach projektu Gospodarna Wielkopolska.

Na targach gmina prezentowała koncepcję budowy Centrum Logistycznego na terenach inwestycyjnych w miejscowości Olimpia (powierzchnia 11,5 ha). Dodatkowo przedstawiono także plan stworzenia miejsca o nazwie re/Kultywator, składającego się z Centrum Nauki ENERGIA BRUDZEW oraz Parku Odkryć. Ten projekt związany jest z zagospodarowaniem terenów pokopalnianych w miejscowości Kwiatków. Obecność na targach była szansą do nawiązywania kontaktów z przedstawicielami świata biznesu i nauki. To pierwszy krok do wymiany doświadczeń oraz okazja do interesujących spotkań.

Pokrycie strat albo likwidacja - dwie drogi dla sz...
Wyrosną nowe dęby. Zasiali je studenci

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.