Brudzew: Zmarł najstarszy mieszkaniec Antoni Rusek

Antoni Rusek

W czwartek, 26 września, Brudzew obiegła smutna wiadomość. Zmarł mieszkający na ul. Piaski najstarszy mieszkaniec tej miejscowości. Antoni Rusek przeżył 102 lata i 5 miesięcy.

Urodził się 20 kwietnia 1917 roku w Głowach, ale większość swojego życia spędził w Koźminie, skąd do wyprowadzki zmusiło go wysiedlenie przez kopalnię. Do czasu przejścia na emeryturę pracował w gospodarstwie rolnym oraz jako konduktor w PKS Turek. Razem z żoną doczekał się dwójki dzieci oraz licznej gromady wnuków i prawnuków.
Antoni Rusek pochodził z rodziny, której członkowie dożywali bardzo sędziwego wieku. Jego siostra Weronika zmarła w wieku 103 lat, brat w wieku 99 lat, a druga siostra przeżyła 93 lata. Pogrzeb 102-latka odbył się w sobotę 28 września na cmentarzu parafialnym w Janiszewie.

Cały czas jednak najstarszą mieszkanką całej gminy Brudzew pozostaje mieszkająca w Koźminie Helena Kałużna, która 25 sierpnia obchodziła swoje 105. urodziny.
Kawęczyn: Niebanalne konkurencje i radosna rywaliz...
Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniak...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 24 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.