Brudzew: Zmiany w budżecie i pytania radnych tuż przed wyborami

Sesja Rady Gminy Brudzew

Czwartkowa (18 października) sesja rady gminy Brudzew była ostatnią przed wyborami samorządowymi. Radni decydowali m.in. o zmianach w budżecie, a wójt Cezary Krasowski rozwiewał wątpliwości na temat dowozów do szkół i opłat za śmieci.

Kadencja obecnych władz samorządowych zakończy się 16 listopada. I chociaż do tego czasu radni z gminy Brudzew spotkają się jeszcze raz w starym składzie to ostatnia przedwyborcza sesja stała się okazją do podsumowań i podziękowań. Zanim jednak do tego doszło zebrani zajęli się realizowaniem porządku obraz i procedowaniem uchwał.

Radni przychylili się do zmian w budżecie, dotyczących przede wszystkim zwiększenia środków na wypłatę zasiłków rodzinnych o 100 tys. zł, czy też przeznaczenia sześciu tysięcy na renowację kościoła w Galewie. Do budżetu włączono także środki pozyskane przez Szkołę Podstawową w Koźminie na realizację projektu oraz te, które OSP z gminy Brudzew otrzymały na zakup sprzętu w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Ponad 28 tysięcy samorząd wyda na sprzęt do transmisji posiedzeń rady i jawnego głosowania, niemal dwa razy tyle kosztować będzie adaptacja budynku na potrzeby utworzenia salki sensorycznej w Szkole Podstawowej w Galewie.

Wójt Cezary Krasowski odpowiadał też na zapytania i interpelacje radnych. Jedna z interpelacji dotyczyła dowozów do szkół, ponieważ ze względu na likwidację gimnazjów będą one odbywać się wyłącznie w ramach obwodów szkolnych. Rodzice oczywiście nadal będą mogli posłać dziecko do szkoły spoza obwodu, ale dojazd wówczas będą musieli zorganizować na własną rękę.

Finał akcji „Z KSIĄŻKĄ na Walizkach”
VII Ogólnopolski Turniej w Częstochowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.