Budowa ulicy Witosa na finiszu

Ulica Witosa w Turku

Ulica Witosa w Turku już nie jest drogą żwirową z wybojami. Już ma jezdnię, chodniki i parkingi, chociaż jej budowa jeszcze trwa.

Na Osiedlu Wyzwolenia, a dokładnie na ul. Witosa, od 4 miesięcy trwają prace budowlane. Ulicę buduje miejska spółka komunalna Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Turku. Budowa odbywa się w rejonie od ulicy św. Barbary do ulicy Macieja Rataja. W tym miejscu powstały już dwa odcinki ulicy Witosa: pierwszy od skrzyżowania z ul. Ks. Dominika Jędrzejewskiego o długości 102 m i drugi, od skrzyżowania z ul. Św. Barbary do skrzyżowania z ul. Macieja Rataja, o długości 145 m.

Zakres prac obejmował m.in. budowę instalacji podziemnych kanalizacyjnych i elektrycznych, budowę jezdni, chodników i parkingów z kostki brukowej betonowej, postawienie lamp z oświetleniem LED oraz posianie trawy przy parkingach. Łącznie na nowo wybudowanej ulicy powstały miejsca postojowe dla 92 pojazdów, w tym 5 miejsc dla osób pojazdów niepełnosprawnych.

źródło:miastoturek.pl
Wkraczamy w drugi etap odmrażania. Od 6 maja otwar...
Dyspensa Biskupa Włocławskiego na parówki pierwszo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.