Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata, czyli Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony każdego roku 7 kwietnia, zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. Podejmowane działania są okazją do skupienia uwagi na ważnych aspektach zdrowia na całym świecie. Tegorocznym hasłem przewodnim kampanii jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa liderów do zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, warunków pracy sprzyjających zdrowiu oraz do monitorowania nierówności zdrowotnych. Kampania podkreśla konstytucyjną zasadę WHO, zgodnie z którą „cieszenie się najwyższym osiągalnym standardem zdrowia jest jednym z podstawowych praw każdego człowieka, bez względu na rasę, religię, przekonania polityczne, warunki ekonomiczne czy społeczne”.

Więcej informacji o Światowym Dniu Zdrowia dostępne są pod linkiem
https://www.who.int/campaigns/world-health-day
Wszystkie gminy z powiatu tureckiego za przygotowa...
Nie ma taryfy ulgowej. Mandaty za łamanie obostrze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.