• PAP Mac top strona1

Budżet Turku przyjęty jednogłośnie na dowód chęci współpracy i porozumienia

Sesja Rady Miejskiej w Turku

Opozycja dała wyraz chęci współpracy i rada jednogłośnie opowiedziała się za przyjęciem budżetu miasta na 2019 rok. Burmistrz określił plan finansowy, jako prospołeczny i zrównoważony.

Planowany poziom dochodów to 129 449 693 zł. Jak zauważył burmistrz Romuald Antosik, jest to kwota o 13 mln. zł wyższa niż w 2018 roku. Zakładany plan wydatków to natomiast 131 994 075 zł , a więc o 7,3 mln. zł więcej niż w roku bieżącym. Deficyt budżetowy wyniesie zatem 2 544 112 zł. Zaplanowano także przychód z tytułu emisji obligacji komunalnych w kwocie 6,5 mln zł. Emisja obligacji jest niezbędna dla zrealizowania zaplanowanych zadań majątkowych. Poziom wydatków majątkowych to 28 999 233 zł.

Wśród zaplanowanych inwestycji uwzględniono środki na budowę instalacji fotowoltaicznych, a także na wykonanie odwiertów geotermalnych (17 290 000 zł). Planowane wydatki na transport publiczny i łączność to 1 360 000 zł, a 150 000 zł miasto zarezerwowało w ramach projektu „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście”. Półtora miliona złotych przeznaczono na budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus, jako wkład pieniężny do PGKiM. Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa trybun i zadaszenia na stadionie 1000-lecia.

Dumy z tak skonstruowanego budżetu nie krył burmistrz Antosik.

- Jak sami państwo widzicie jest to budżet zrównoważony, prospołeczny i nastawiony na potrzeby mieszkańców. Spełnia on kluczowe ustalenia wynikające z Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dotychczasowe działania zostały poszerzone o projekty, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na przyszłość naszego miasta Zaplanowane wydatki mają przyczynić się do podniesienia jakości życia w naszym mieście - zwracał się do radnych.

Budżet został przyjęty jednogłośnie, co dla burmistrza Antosika oznaczało niezbity dowód chęci współpracy i porozumienia dla dobra Turku.

Władysławów: Trocha za Kusza, czyli zmiany w skład...
Wideo: Zapraszamy na V Bieg Sylwestrowy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.