Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

By polepszyć bezpieczeństwo na drogach

Mariusz Seńko

Podczas wczorajszej sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Brudzew dyskutowano między innymi o bezpieczeństwie i tym, jak sprawić by je polepszyć. O działaniach związanych z jego poprawą opowiedział zastępca Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Mariusz Seńko.

Przez cały kolejny miesiąc będzie prowadzona akcja, która ma na celu polepszenie bezpieczeństwa na drodze. Liczba wypadków wzrasta, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych podczas zdarzeń na przejściach dla pieszych. Podczas sesji w Brudzewie Mariusz Seńko zachęcał wójta oraz radnych do włączenia się do przeprowadzania działań wspierających tę akcję poprawiającą bezpieczeństwo. Jednym z nich jest akcja „Pomachaj kierowcy”, która ma poprawić komunikację między pieszym, a kierowcą.

- Chodzi o to, żeby machając do kierowcy nawiązać kontakt wzrokowy. Żeby ten kierowca widział uczestnika ruchu drogowego, który wchodzi na przejście dla pieszych, a pieszy żeby się upewniał, że kontakt jest. Często komunikacja zawodzi, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody ciężarowe, gdyż kierowca dość wysoko i nie widać pieszego- mówił Mariusz Seńko.

Akcja rozpocznie się we wrześniu, a funkcjonariusze policji będą zachęcać zarówno pieszych, jak i kierowców do udziału w niej.

 

Osobówka zderzyła się z cysterną. Droga zablokowan...
Hałas w miejscu pracy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.