Cała Polska w żółtej strefie. Od soboty nowe ograniczenia

Żółta strefa na terenie całego kraju
Już w najbliższą sobotę, 10 października cały kraj zostanie objęty żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów ze strefy czerwonej. Pociąga to za sobą większe restrykcje dotyczące zachowania reżimu sanitarnego. 
 
Żółta strefa na terenie całej Polski ma zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Mamy do wybory, czy zamknąć w poszczególnych województwach ruch, czy wprowadzić pewne obostrzenia na terenie całym kraju.Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które komunikacyjnie jest bardziej jasne - przekonywał szef rządu podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia. 
 
Wprowadzenie żółtej strefy oznacza m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej będą mogły odbywać się jedynie przy udziale 25 proc. publiczności, a w plenerze będzie to maksymalnie 100 osób. Również w kinach będzie mogło być zajęte 25 proc. miejsc. W weselach oraz uroczystościach okolicznościowych będzie mogło brać udział do 75 osób, nie licząc obsługi. Można będzie organizować zgromadzenia z udziałem do 150 osób, przy czym odległość między różnymi zgromadzeniami to minimum 100m. W restauracjach natomiast obowiązywać będzie limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe.

Według dzisiejszego raportu wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 506 osób w Wielkopolsce, w tym u trzech kolejnych osób z powiatu tureckiego. Są to kobiety w wieku 58 i 53 lat oraz 24-letni mężczyzna. Wszyscy przebywają w izolacji domowej. Od początku epidemii w powiecie odnotowano 389 przypadków zachorowania na COVID-19, wyleczono 346 osób, a osiem zmarło. W kwarantannie przebywają obecnie 272 osoby, osiem jest hospitalizowanych, a 53 objęto izolacją domową. 
Koronawirus w miejskim przedszkolu. Jeden oddział ...
Zmiana miejsca środowego poboru krwi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.