„Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” już po raz jedenasty. Niebawem upływa termin zgłoszeń

Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem

Do 9 grudnia nadsyłać można prace plastyczne i fotograficzne oraz zgłoszenia recytatorskie na organizowany w tym roku już po raz jedenasty Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej. odbędzie się 29 lutego 2020 roku w Turku, a przesłuchania recytatorów odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Wzorem poprzednich lat konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka). Tematyka prac plastycznych i fotograficznych to: Polska, moja Ojczyzna, natura, moja rodzina, Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna…, a także Moje Spotkanie w Lednicy. Prace plastyczne mają być wykonane w formacie A4, zaś fotograficzne w rozmiarze 20×30 cm.

Można nadsyłać maksymalnie po 5 prac. Uczestnicy edycji recytatorskiej przygotowują trzy wybrane przez siebie wiersze Włodzimierza Pietrzaka spośród zamieszczonych na stronie: www.civitaschristianaturek.eu

Prace fotograficzne będą oceniane przez profesorów i adiunktów z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, prace plastyczne i recytacje ocenią profesorowie i adiunkci z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: tablety, monety kolekcjonerskie, aparaty fotograficzne, książki, pobyty weekendowe w pięknych zakątkach Polski.

Regulaminy i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie:
www.civitaschristianaturek.eu

Przez 10 lat udział w konkursie wzięło 11 tysięcy 783 uczestników z Australii, Austrii, Białorusi, Czech, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, RPA.Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem:
– Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego
– Jego Ekscelencja Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Ordynariusza Włocławskiego
– Elżbiety Leszczyńskiej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
– Dariusza Kałużnego, Starosty Tureckiego
– Jarosława Szarka, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej
– Marleny Maląg, Prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Świąteczne cuda na kiermaszu rękodzieła już niebaw...
Sprzęt komputerowy trafił do uczniów w Chlebowie i...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.