Chętnych krwiodawców nie zabrakło. Kolejna udana zbiórka

Pobór krwi

Ponad 26 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji jaką przeprowadzono w Turku w środę, 26 maja. To wspaniały wynik, a kolejna okazja, aby podzielić się bezcennym lekiem będzie już na początku czerwca.

Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku ratują życie milionom ludzi. Niestety tego bezcennego leku nie da się wyprodukować w laboratorium. Jedyna szansa, aby móc go zdobyć to krwiodawstwo. Trzeba pamiętać, że oddawanie krwi jest bezpieczne nawet teraz, w czasie pandemii. Wielu pacjentów po wypadkach, przeszczepach oraz w trakcie leczenia chorób nowotworowych potrzebuje krwi oraz jej składników.

Inicjatorem środowej akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub PCK HDK im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Turku. W zbiórce, którą przeprowadzono w Miejskim Domu Kultury udział wzięło 59 krwiodawców, którzy łącznie oddali 26,55l drogocennego leku. Kolejną akcję poboru krwi zaplanowano na 9 czerwca.


źródło: miastoturek.pl


Malanów: Umowa na rozbudowę szkoły w Dziadowicach ...
Dzień Mamy w Przedszkolu Samorządowym nr 7

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.