Ciepłownia GETEC gotowa na sezon zimowy. Niebawem ruszy też produkcja energii elektrycznej

GETEC

W zakładzie zaopatrującym Turek w ciepło zakończyły się prace przygotowujące instalację do nadchodzącego sezonu zimowego. Jak zapowiadają władze GETEC, za kilka miesięcy poza dostarczaniem ciepła firma produkować będzie w Turku także energię elektryczną.

GETEC sprawnie przeprowadził przegląd instalacji ciepłowniczej przygotowując ja do nadchodzącego sezonu grzewczego. Dzięki temu, że w ciepłowni zainstalowane są 3 kotły, prace konserwacyjne i przygotowawcze do nowego sezonu grzewczego udało się wykonać naprzemiennie, co trzykrotnie skróciło czas przerwy w dostawie ciepłej wody dla miasta.

Przeprowadzone prace techniczne, potwierdziły że kotły są w bardzo dobrym stanie, co pozwala utrzymać nie tylko najwyższą sprawność wytwarzania ale także zapewnić dotychczasową dyspozycyjność i bezawaryjność pracy.

Firma GETEC gotowa jest na nadchodzący sezon zimowy. Jednocześnie prowadzone są prace nad nową inwestycją - małą kogeneracją gazową, która zwiększyć ma niezawodność dostaw ciepła do miasta oraz niezależność od dość częstych awarii ze strony sieci energetycznej. Firma ma zamiar produkować 1 MW energii elektrycznej i w ten sposób włożyć swój wkład w ochronę mieszkańców przed niekorzystnym wpływem wzrostu cen prądu poprzez jego produkcję na potrzeby utrzymania zakładu we własnym zakresie.

W swoich planach GETEC uwzględnia także powstanie ciepłowni geotermalnej i prowadzi rozmowy z PGKiM, aby ciepłownia ta mogła korzystać z lokalnie produkowanej energii elektrycznej.

Niestety, nie można powiedzieć, że ciepło dla mieszkańców Turku będzie tańsze. Trzeba będzie liczyć się z podwyżkami spowodowanymi wzrostem cen energii elektrycznej, gazu i paliw i innych czynnikуw. Wiele z elementów mających wpływ na cenę ciepła pozostaje poza kontrolą tak GETEC i leży w gestii PGKiM.
 
Szkolenie Pocztów Sztandarowych w PSP Turek
Ważny eksponat wzbogacił zbiory muzeum

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.