Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Co dalej z Programem Inwestycji Strategicznych, czyli konferencja Ryszarda Bartosika

Ryszard Bartosik

-Chciałbym dzisiaj przekazać niepokojące informacje dotyczące programu inwestycji strategicznych. Dochodzą do nas głosy, że ten program może być wstrzymany- mówił poseł Ryszard Bartosik podczas konferencji prasowej zorganizowanej w piątek, 16 lutego.

Jak poinformował poseł kilka dni temu obecny rząd poinformował, że zostanie wstrzymany program stu obwodnic. Podkreślił również, iż wcześniej wspominano o braku środków na komputery, a obecnie mówi się o wstrzymaniu programu inwestycji strategicznych.

-Hasło pod tytułem „pieniędzy nie ma i nie będzie” jak widzimy jest wdrażane w życie. Program inwestycji strategicznych pomagał samorządom też naszym realizować swoje plany, podnosić ten region gospodarczo. W naszym powiecie zrealizowano mnóstwo inwestycji o których samorządy nie mogły wcześniej marzyć i ważnym elementem był program inwestycji strategicznych. Jeśli ma być zlikwidowany będzie to wielka ujma dla samorządów naszego regionu. Przypomnę że na ten cel oprócz innych programów z programu inwestycji strategicznych przeznaczono 71 mld zł. Samorządy składały wnioski w kilku edycjach. Dotyczyły one różnych zagadnień, ale każda z nich miała na celu rozwój poszczególnych gmin, rozwój samorządów. Samorządy inwestowały ze swojego budżetu około od 2 do 5 % środków własnych, czyli udział ich był minimalny. Gdyby tego programu miało nie być nie będą realizowane projekty, nie będą realizowane plany- mówił poseł.

Ryszard Bartosik nadmienił, że poprzez program inwestycji strategicznych inwestowano w oświatę, gospodarkę komunalną, mikrostrukturę drogową, wybudowano mnóstwo kilometrów dróg, chodników w powiecie tureckim w poszczególnych gminach. Każda gmina otrzymywała z poszczególnych programów około 30-40 mln zł na różne cele.

Jak podkreślił Ryszard Bartosik powołując się na statystyki środki przyznawane były wszystkim gminom bez względu na opcję w niej rządzącą. Za przykład podał gminę Dobra, która przoduje w rankingach inwestycyjnych.

-Apeluję do władz, do rządu, koalicji, by ten program utrzymać. Za chwilkę mamy wybory samorządowe i na nic te wybory jeśli nie będziemy inwestować w nasza infrastrukturę gminną. Ten program jest nam po prostu potrzebny. Do tej pory płynęły miliardy złotych do polskich samorządów. Zanosi się, że wszystko co było dobrego realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości postawione jest w stan likwidacji- podsumował poseł.
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie geotermii
Striker w Kickboxerskich Mistrzostwach Województwa...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - 1234 w poniedziałek, 19 lutego 2024 09:52

Obudź się wreszcie! Już po wyborach jest!

Obudź się wreszcie! Już po wyborach jest!
Gość - mieszkaniec w niedziela, 18 lutego 2024 19:11

Kolejkę Panu zabrali i zabawki nie ma? Przebudź się Pan! Nie ma wstążek do przecinania czy nie zapraszają?

Kolejkę Panu zabrali i zabawki nie ma? Przebudź się Pan! Nie ma wstążek do przecinania czy nie zapraszają?
Gość - gość w niedziela, 18 lutego 2024 18:52

Chłopie, przestań gadać głupoty!

Chłopie, przestań gadać głupoty!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.