Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Co na Warence zamiast kopalni? W planach rekreacyjne osiedle

KWB Adamów
Na terenie należącym do Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” w miejscowości Warenka (gm. Turek) może powstać osiedle domków letniskowych z dostępem do zbiornika wodnego. Gmina przystąpi do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. 
 
 
Jak wskazano w uzasadnieniu do uchwały przyjętej w czwartek, 19 stycznia powierzchnia obszaru objętego granicami projektu zmiany studium wynosi około 70 ha i obejmuje tereny likwidowanej kopalni węgla brunatnego Adamów wraz z terenami będącymi w trakcie rekultywacji oraz tereny położone wzdłuż drogi łączącej Warenkę z Turkiem – obejmujące obszar obsługi technicznej i komunikacyjnej przyszłych inwestycji. W większości obejmuje grunty należące do Skarbu Państwa i będące w użytkowaniu wieczystym osób prawnych. Obszar w granicach studium ma stanowić nową ofertę inwestycyjną dla obecnych i przyszłych mieszkańców gminy i jest elementem zmiany profilu gospodarczego gminy Turek związanym z wygaszaniem działalności górniczej. Zmiana studium stanowi podstawę do opracowania w kolejnym etapie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – aktu prawa miejscowego, który umożliwi faktyczną realizację zainwestowania na tym terenie.
 
Na dawnym terenie kopalnianym powstać ma osiedle domków letniskowych z dostępem do zbiornika wodnego, powstałego na terenach dawnego wyrobiska.
Tuliszków: Znać przeszłość i patrzeć w przyszłość....
Władysławów: Strażacy ochotnicy chcą wyższego ekwi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.