Co ze szkołami we wrześniu? Są pierwsze informacje

Rok szkolny

Jak poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar nie ma przeciwwskazań, żeby rok szkolny mógł się normalnie rozpocząć. W chwili obecnej przygotowywane są wytyczne sanitarne dla szkół.

W niniejszych wytycznych, które przygotowane będą przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęte będą trzy tematy.

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP pierwszym z nich jest organizacja pracy szkoły i zasady higieny – zalecenie, by każdorazowo myć ręce po wejściu do szkoły, zorganizować pracę tak, aby unikać tworzenia się dużych skupisk uczniów, a tam gdzie zachowanie dystansu będzie niemożliwe, trzeba będzie nosić maseczki. Mierzona będzie również temperatura, gdy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przekraczać będą próg placówek.

Odpowiednie kroki podjęte zostaną w momencie, gdy osoba źle się poczuje lub potwierdzone zostanie u niej zakażenie. Wówczas nastąpi izolacja i powiadomienie najbliższych.

Trzecią kwestią jest organizacja pracy pracowników placówek, osób z grupy ryzyka oraz osób starszych. Mowa o tym, by ryzyko zachorowania odpowiednio zminimalizować.

Drugi dzień bez koronawirusa. Nie odnotowano kolej...
Gm.Turek: Grant dla UKS "Sprinter" ze Słodkowa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.