Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Domu Kultury w Turku

Święto Babć i Dziadków jest okazją do wspólnej integracji i zabawy, której dziś było bardzo dużo. Dzieci powitały dziadków wierszykami oraz odśpiewały piosenki przy akompaniamencie "dziadka Szczepana" a "babcia Teresa" uczyła znanych lecz czasem zapomnianych piosenek.

  0 komentarze
0 komentarze

Noworoczny Koncert Wiedeński w Auli UAM w Kaliszu już 30 stycznia!

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy które zachwycają publiczność w każdym wieku! Znakomite widowisko dla całej rodziny. Koncert Wiedeński to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą również najmłodszych widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic!

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Wspaniała zabawa podczas Balu Karnawałowego

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Jest to radosny okres zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Konkurs plastyczny - Zima nie jest zła

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (od 6 do 7 lat) oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Malanów do udziału w konkursie plastycznym "Zima nie jest zła" 2022.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra kultura w pełnym wymiarze

Centrum Kultury w Dobrej znalazło się w gronie 200 podobnych instytucji z całej Polski, które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Polska Cyfrowa" ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury pt. Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Zakupiony w ramach projektu sprzęt pozwoli prowadzić działania edukacyjne i animacyjne cyfrowo, a także pełnić rolę cyfrowego archiwum dla lokalnej społeczności.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Radosne kolędowanie z Państwową Szkołą Muzyczną w Turku

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W ich magiczny klimat wprowadzili nas uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiały w środowy (15 grudnia) wieczór.

  0 komentarze
0 komentarze

Nowa komedia w kaliskim Teatrze – „Kim jest pan Schmitt?” od grudnia na Scenie Kameralnej

Jak byś zareagował, gdyby wszyscy zaczęli wmawiać Ci, że nie jesteś tym, za kogo się podajesz? Ten szalony koncept jest osią komediodramatu francuskiego pisarza, Sébastiena Thiéry’ego, który konsekwentnie prowadzi swoich bohaterów przez najwyższe szczyty absurdu. Premiera na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu już 16 grudnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: "Era renifera" w Miejskim Domu Kultury w Turku

W sobotnie popołudnie Miejski Dom Kultury zaprosił dzieci na spektakl mikołajkowy pt.: „Era renifera” w wykonaniu Teatru Magmowcy z Torunia.

  0 komentarze
0 komentarze

„Czerń i biel” pokłosiem 45-lecia pracy twórczej Lecha Lamenta

Wyjątkową wystawę mają okazję obejrzeć mieszkańcy naszego miasta w turkowskim muzeum. W piątek, 3 grudnia otwarta została wystawa Lecha Lamenta „Czerń i biel”. Jest ona pokłosiem 45-lecia pracy twórczej autora i z całą pewnością warto ją zobaczyć.

  0 komentarze
0 komentarze

Najlepsi poeci nagrodzeni

„Jeszcze będzie przepięknie, mimo wszystko” – takie słowa przyświecały twórcom biorącym udział w XXI edycji Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka. Najlepszych nagrodzono podczas benefisu Lecha Lamenta, który odbył się 28 listopada w siedzibie Stowarzyszenia „Przystań” w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Pełen niespodzianek wieczór dla Lecha Lamenta

W minioną niedzielę, na scenie kameralnej Stowarzyszenia Przystań, odbyło się wyjątkowa uroczystość – benefis 45-lecia pracy twórczej lokalnego poety – Lecha Lamenta. Było to kolejne, kulturalno-animacyjne działanie, jakie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała we współpracy z partnerami, w ramach Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” dofinansowanego z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ.

  0 komentarze
0 komentarze

„Czerń i biel”, czyli wernisaż wystawy Lecha Lamenta

Dnia 3 grudnia 2021 r. o godzinie 18.00 mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera na wernisaż wystawy Lecha Lamenta pt. „Czerń i biel”. Wystawa ta jest pokłosiem 45-lecia pracy twórczej autora.

  0 komentarze
0 komentarze

„Poznańskie Słowiki” zaśpiewały dla turkowian

Wyjątkowa akustyka, niebywałe talenty oraz piękne utwory sprawiły, że koncert w kościele św.Barbary w Turku to wydarzenie, które wspominać będziemy jeszcze długo. W niedzielę, 28 listopada przed mieszkańcami miasta wystąpił jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów - „Poznańskie Słowiki”.

  0 komentarze
0 komentarze

Z muzyką przez życie, czyli Chór Nauczycielski z Turku obchodził 35-lecie działalności

W sobotę, 27 listopada Chór Nauczycielski obchodził 35-lecie swego istnienia. To niezwykły czas mierzony latami, a ten jubileusz to niedużo w skali świata. Taki okres działalności artystycznej to jednak bardzo wiele.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego za nami

W czwartkowe południe 25 listopada 2021 roku odbył się XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego organizowany wspólnie przez Stowarzyszenia Nadzieja i Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Impreza choć cykliczna, coroczna niestety w ubiegłym roku nie mogła dojść do skutku z wiadomych, pandemicznych powodów.

  0 komentarze
0 komentarze

Zabawa w bibliotece, czyli „Wtorkowe Kino Relaksu”

W najbliższy wtorek rusza kontynuacja edycji Bibliotecznego Klubu Filmowego pod hasłem „Wtorkowe Kino Relaksu”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Kino społecznościowe (chwilowo) bez wykonawcy

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Tuliszkowie burmistrz Krzysztof Roman poinformował o wypowiedzeniu umowy wykonawcy prac związanych z utworzeniem małego kina społecznościowego w budynku byłej kotłowni przy tuliszkowskiej podstawówce.

  1 komentarz
1 komentarz

Lech Lament w bibliotece

We wtorkowe popołudnie 23 listopada 2021 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego pod hasłem: „45-lecie pracy twórczej turkowskiego artysty Lecha Lamenta”.

  0 komentarze
0 komentarze

Koncert Wiedeński w Oskardzie już 12 grudnia! Zapraszamy!

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra kameralna, przepiękne głosy które zachwycają publiczność w każdym wieku! Znakomite widowisko dla całej rodziny. Koncert Wiedeński II to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą również najmłodszych widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic!

  0 komentarze
0 komentarze

Wiesław Drabik w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku

Na zaproszenie Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku do powiatu tureckiego zawitał znany polski pisarz, ilustrator, autor ponad 250 wierszowanych książeczek dla dzieci – Wiesław Drabik.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.