Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Wsparcie finansowe w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” .

Gmina i Miasto Tuliszków otrzymała w roku 2024 wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 na zakup nowości wydawniczych dla placówek wychowania przedszkolnego w wysokości 2 500,00 zł.

  0 komentarze
0 komentarze

„Turek i okolice wczoraj i dziś”

„Turek i okolice wczoraj i dziś” jest kontynuacją prezentowanej w 2015 i 2020 roku wystawy o tym samym tytule.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wystawa Marii Bujały otwarta. Zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku

Za nami otwarcie wystawy obrazów autorstwa Marii Bujały - artystka, plastyk z Turku. Ktoś powiedział "cudze chwalicie swego nie znacie" stąd inicjatywa Powiatowej Biblioteki aby promować lokalnych twórców.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Promocja książki "Przez druty, kraty i kajdany"

W Centrum Kultury w Dobrej odbyła się promocja drugiego wydania książki będącej wspomnieniami partyzanta Narodowych Sił Zbrojnych, swego czasu mieszkańca Dobrej, Piotra Kosobudzkiego, zatytułowanej "Przez druty, kraty i kajdany".

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską – autorką bestselerów

Już w najbliższy piątek, 21 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się spotkanie z autorką bestselerowych powieści historyczno-obyczajowych – Barbarą Wysoczańską. Jej książki, których bohaterkami są nietuzinkowe i inspirujące kobiety, to jedne z najczęściej wypożyczanych pozycji w turkowskiej bibliotece. Spotkanie z pisarka rozpocznie się o godzinie 18.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Co kryje turkowski ratusz, czyli wyjątkowa Noc Muzeów

Noc Muzeum to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz turkowskich imprez. Pod osłoną nocy mieszkańcy i goście kolejny raz mieli okazję przekonać się, jakie skarby i ciekawostki kryje w swych murach Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej

Brudzew gra na chwałę Matki Boskiej Królowej Świata patronki Brudzewskiej tradycji grania przez cały maj pieśni z brudzewskiej strażnicy.
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” zaprasza 19 maja mieszkańców Powiatu Tureckiego do wysłuchania niepowtarzalnego koncertu poświęconego Maryi i Duchowi Świętemu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Noc Muzeów już w sobotę! Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na kolejną Noc Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja od godz. 18:00.

  0 komentarze
0 komentarze

Kto zagra na Dniach Tuliszkowa? Już niebawem wyjątkowa zabawa

W tym roku wydarzenie, które na stałe wpisało się w karty kalendarza odbędzie się pod koniec czerwca. Przed mieszkańcami wiele wyśmienitej zabawy i masa atrakcji.

  0 komentarze
0 komentarze

Uwielbiany przez dzieci CEZIK zagra w Turku!

Ponad 130 mln wyświetleń tylko jednego klipu ,,W układzie słonecznym” mówi samo za siebie. Piosenka doczekała się statusu Platynowej Płyty i zna ją chyba każde dziecko. Niezwykle popularny wśród najmłodszych CeZik i Nutkosfera zagoszczą w Turku już 14 maja br. Artysta daje rocznie około 200 koncertów, ale to pierwszy raz, kiedy pojawi się w tej części Wielopolski. Takiej szansy nie można przegapić!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Międzynarodowe seminarium naukowe w turkowskim muzeum

W dniach 9-10 maja b.r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce międzynarodowe seminarium naukowe.

  1 komentarz
1 komentarz

Końcówka maja pełna muzyki i atrakcji. Wiemy, kto zagra na Dniach Malanowa

Tradycyjnie już w ostatni weekend maja Malanów znów wypełni się dobrą zabawą. Wszystko za sprawą Dni Malanowa, podczas których gwiazdami będą Krystyna Giżowska, Kordian i Loka.

  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Konkurs plastyczny - "Moja Rodzina"

Z okazji zbliżającego się

DNIA DZIECKA

STAROSTA TURECKI

zaprasza do udziału

W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Chcemy być sobą”, czyli wyjątkowy koncert z okazji 3 maja

Zwieńczeniem święta ważnego dla wszystkich Polaków był wyjątkowy koncert. Z okazji 3 maja przed publicznością wystąpił Kasztelan Band Projekt.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Sukces mieszkańca Russocic w Konińskim Festiwalu Fotograficznym Focus Nad Wartą

Mieszkaniec Russocic gm. Władysławów, Grzegorz Wysocki Kuźnia Kadru zajął 2 miejsce w 4. Konińskim Festiwalu Fotograficznym FOCUS NAD WARTĄ który odbył się w miniony weekend w Koninie.

  0 komentarze
0 komentarze

Maj w Kinie „Tur”

Już w maju nowe propozycje dla miłośników kina. Zapraszamy do obejrzenia wielu ciekawych propozycji na dużym ekranie. Do turkowskiego kina wybrać mogą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Z całą pewnością warto. Zapraszamy!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Drzwi otwarte w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Turku

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku ponownie zaprasza do udziału w Drzwiach Otwartych. Odwiedzający będą mogli wysłuchać wykładu, podczas którego dowiedzą się m.in. co to znaczy być luteraninem.

  0 komentarze
0 komentarze

Mateusz Macczak zwycięzcą „Szansy na sukces"

Młody, utalentowany muzycznie mieszkaniec Malanowa - Mateusz Macczak był jednym z uczestników niedzielnego (28 kwietnia) odcinka „Szansy na sukces. Opole 2024”. Jego wykonanie zdobyło uznanie gwiazdy, czyli zespołu Papa D. i stało się przepustką do udziało w finale. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Wyjątkowe spotkanie z profesorami Janem Miodkiem i Andrzejem Markowskim

Obydwaj są znakomitymi językoznawcami i popularyzatorami wiedzy o języku, znani z poczucia humoru oraz umiejętności ciekawego przekazywania wiedzy. Spotkanie z wybitnymi polskimi językoznawcami odbyło się w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie.

  0 komentarze
0 komentarze

„Szansa na Sukces” dla Mateusza Macczaka! Trzymamy kciuki w najbliższą niedzielę!

Młody, utalentowany muzycznie turkowianin już w najbliższą niedzielę weźmie udział w jednym z odcinków znanego wszystkim programu „Szansa na Sukces”. Mateusza Macczaka będziemy mieli okazję wspierać 28 kwietnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.