Wideo: Niedzielna wycieczka, czyli spotkanie z kulturą indiańską w turkowksim muzeum

W pierwszą kwietniową niedzielę chcemy zabrać naszych czytelników na wycieczkę do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera - oczywiście wirtualna. Po wystawie pt. „Spotkania z kulturą indiańską Ameryki Północnej i Południowej” oprowadza dyrektor Bartosz Stachowiak.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Najlepsi w recytacji wyłonieni. MDK w Turku rozstrzygnął konkurs

W powiecie tureckim wielu jest ambitnych i mądrych młodych ludzi. Mimo trudności związanych z czasem obecnym nadal działają i chcą się rozwijać. Pomaga w tym między innymi Miejski Dom Kultury w Turku, który niedawno rozstrzygnął wyjątkowy konkurs.

  0 komentarze
0 komentarze

Kultura online w Turku

Już od ponad tygodnia wszystkie placówki kultury są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiły swoją działalność.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Lubisz recytować? Baw się z MDK i prześlij film!

Miejski Dom Kultury w Turku wyszedł naprzeciw obecnej sytuacji dotyczącej zagrożenia koromawirusem i zorganizował zabawę dla wszystkich osób lubiących recytację. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne dofinansowanie dla Miejskiego Domu Kultury

Kolejne środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazane zostaną do Miejskiego Domu Kultury w Turku. Do turkowskiej placówki kulturalnej trafi 25 tys.zł na realizację zadania pn: XVIII Dni Kultury Bez Barier.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie będzie Dni Malanowa. „Są ważniejsze sprawy”

Podczas środowej (25 marca) sesji rady gminy Malanów wójt Ireneusz Augustyniak poinformował o rezygnacji z organizacji tegorocznego święta gminy. Środki, które miałyby zostać wydane na plenerową imprezę zostaną przekazane na inny cel.

  0 komentarze
0 komentarze

Biblioteka przygotowuje się do misji

To już kolejny rok, gdy Miejska Biblioteka Publiczna w Turku z powiedzeniem sięga po środki zewnętrzne pochodzące z programów MKiDN. Tym razem, dzięki dofinansowaniu w kwocie 35 tys. zł, z programu „Partnerstwo dla książki” zrealizowany zostanie projekt „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Robert Korólczyk wystąpił dla Pań z okazji Dnia Kobiet

Każdego roku z okazji Dnia Kobiet organizowane jest spotkanie, które cieszy się ogromna popularnością. Dlaczego? Ponieważ zawsze jest wiele śmiechu i optymizmu. Są również prezenty oraz życzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

Największy festiwal animacji w Polsce i jeden z największych na świecie – 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA (www.polskaanimacja.pl), zawita w tym roku do wielu miejscowości rozsianych po całej Polsce. podobnie jak w roku ubiegłym, jednym tych z miejsc będzie Turek, a w nim Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie 6 i 20 marca odbędzie się Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos, podczas którego najmłodsi widzowie głosować będą na najlepsze polskie animacje.

  0 komentarze
0 komentarze

„W starym Turku zbudowaliśmy…”: nowe horyzonty starego miasta tkaczy po II wojnie światowej

Mimo katastrofy września 1939 roku oraz wojennego i powojennego zerwania – rewolucji, wojny domowej, kształtowania PRL – Turek po 1945 roku nadal był prowincjonalnym, położonym „daleko od szosy” miasteczkiem.

  0 komentarze
0 komentarze

Kasztelan Band (niezwykły) Project z Tuliszkowa na Dzień Kobiet 2020

Rok temu piąte urodziny obchodziła Kasztelańska Kapela z Tuliszkowa. Powstała z pasji i zaangażowania kilku osób, muzyków amatorów, przy wsparciu ówczesnego burmistrza i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Od samego początku w jej składzie znaleźli się Roman Ścisły, Aleksander Michalski, Waldemar Dzięgielewski, Jarosław Durkiewicz, Tomasz Maćkowski, Mariusz Dróżdż i Tomasz Radecki. Była to mieszanka doświadczenia i młodości, utrwalonych gustów i muzycznych poszukiwań. Kapela koncertowała prawie na wszystkich uroczystościach i imprezach muzycznych gminy. Przygotowała kilka niezapomnianych koncertów, jak ten zatytułowany „Ładne oczy masz”, na Dzień Kobiet w roku 2017, z piosenkami Czerwonych gitar.

  0 komentarze
0 komentarze

Wrażliwość, talent i dojrzałość- czyli XI Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty

Ogromną wrażliwością, talentem oraz dojrzałością wykazali się uczestnicy XI Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im.Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej Ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Laureaci otrzymali cenne nagrody i z całą pewnością mogą być z siebie dumni.

  0 komentarze
0 komentarze

„Zdrada nr 447”- czyli Stanisław Michalkiewicz zawitał do Turku

W piątek, 28 lutego w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Głównym organizatorem wydarzenia było reaktywujące się na naszym terenie Stowarzyszenie Turkowscy Patrioci.

  4 komentarze
4 komentarze

Ciepło, poezja i radość - czyli Mateusz Ostrowski z nową płytą

Mateusz Ostrowski- muzyk, który wydał płytę „To On”. Znalazła ona wielu zwolenników i teraz ruszył kolejny projekt. Obecnie trwają prace nad powstaniem nowego krążka. Aby jednak trafił on do odbiorców potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomagajmy tworzyć to, co zasługuje na uwagę i wspierajmy artystów, którzy spełniają swoje marzenia i robią to naprawdę dobrze.

  0 komentarze
0 komentarze

Biblioteka zaprasza na planszówki

Nie masz pomysłu na piątkowe popołudnie i szukasz ciekawej alternatywy. Przyjdź na pierwsze spotkanie Klubu Gier Planszowych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku i spędź czas na świetnej zabawie połączonej ze zdrową rywalizacją. Startujmy już w najbliższy piątek, o godz. 17.00.

  0 komentarze
0 komentarze

„Mikrofon, Scena i Ty” w MDK w Turku

Za nami XII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon, Scena i Ty”. W tym roku odbył się on 20 lutego w Miejskim Domu Kultury w Turku. Dzieci i Młodzież zaprezentowali się znakomicie. Talentów można tylko pozazdrościć.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Eleni na Dzień Kobiet

Muzyczne świętowanie Dnia Kobiet to już w gminie Władysławów tradycja. W tym roku panie zaproszono na wyjątkowy koncert, które gwiazdą była popularna wokalistka Eleni wraz z zespołem. 
  2 komentarze
2 komentarze

Wiemy kto zagra na Dniach Turku i Gminy Turek

Dni Turku i Gminy Turek 2020 odbędą się w dniach 13 i 14 czerwca. Na ten czas Miasto Turek wspólnie z Gminą Turek przygotowują dla mieszkańców i gości koncerty oraz wydarzenia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i dorosłych.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Karnawałowa Biesiada Seniorów pełna humoru i dobrej zabawy

Pełna wigoru i radości - taka właśnie była Karnawałowa Biesiada Seniorów, która już po raz kolejny zorganizowana została w Dobrej. W wieczorze wypełnionym po brzegi muzyką i zabawą wzięło udział wiele osób z całego powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Warsztaty dla dzieci w turkowskim muzeum

Od 27 stycznia do 7 lutego, tj. w czasie przerwy zimowej, w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbywały się warsztaty dla dzieci.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.