Malanów: Tradycja na kazimierzowskiej scenie

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, który odbył się w dniach 23-26 czerwca 2022 roku to jeden z najbardziej prestiżowych i znanych festiwali muzyki ludowej. W tym roku do tego nadwiślańskiego miasteczka już po raz 56. przyjechali artyści ludowi z całej Polski i miłośnicy kultury ludowej. W koncercie konkursowym udział wzięło ponad 650 wykonawców startujących w czterech kategoriach: kapel ludowych, instrumentalistów, zespołów śpiewaczych oraz solistów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Jest w orkiestrach dętych siła!

Cztery zespołu zaprezentowały się w niedzielę, 26 czerwca podczas XXI Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, który w tym roku zorganizowano we Władysławowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Lipiec w Kinie „Tur”

Nie zwalniamy tempa. W turkowskim kinie wiele nowości, jednak najbardziej zadowolone z repertuaru na przyszły miesiąc będą dzieci. Masa nowości z myślą o nich z całą pewnością urozmaici ich wakacje.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Koncertowe wspomnienie Gary’ego Moora w MDK

To już 10 lat od kiedy Gary’ego Moora nie ma z nami. Pozostała jednak jego fantastyczna muzyka! Wyjątkowe dźwięki popłynęły w piątek, 24 czerwca ze sceny przy Miejskim Domu Kultury w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Turkowianie powitali lato w słowiańskim klimacie

Słowiańskie mity i wierzenia stały się tematem przewodnim wydarzenia, które w sobotnie (18 czerwca) popołudnie zorganizowano w Parku Miejskim im. Konstytucji 3-go Maja w Turku. Na gości czekało wiele atrakcji, w tym najważniejsza - gra miejska „Turstoria”.

  0 komentarze
0 komentarze

Stand-up zawita z naszym mieście. Zapraszamy!

Wieczór komediowy już 24 czerwca w Turku odwiedzą nas z najnowszymi, jeszcze ciepłymi materiałami Panowie, których stali bywalcy na pewno znają: Piotr Przytuła, Przemek Grajny oraz stand uper pochodzący z Turku - Szymon Baraniecki.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie

Już 18 czerwca o godz. 16.00 spotkamy się w Park Miejskim im. Konstytucji 3-go Maja ( obok Miejskiego Domu Kultury), by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wraz z partnerami serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowym festynie, utrzymanym w słowiańskim klimacie. Wydarzenie jest częścią Zadania „Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście” realizowanego w ramach w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ i dofinansowanego ze środków ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Projekt "Talent Show" już niebawem. Zapraszamy

Projekt "Talent Show" jest dziesięciodniowym, edukacyjnym warsztatem artystycznym w swojej formie nawiązującym do popularnych programów telewizyjnych, wyszukującym, edukującym młodych wykonawców i prezentującym ich wyjątkowe zdolności. Warsztaty taneczne, wokalne i aktorskie prowadzone będą przez najlepszych artystów związanych z wielkopolskimi scenami teatru tańca, teatru muzycznego i dramatycznego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Joanna Gogulska i Sebastian Kamionka nagrodzeni przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Joanna Gogulska i Sebastian Kamionka to małżeństwo niezależnych artystów, wyjątkowy tandem artystyczny. Ich działania, prowadzone poza system ośrodków kultury i oświaty zostały docenione przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego nagrodzą w kategorii „animacja i upowszechnianie kultury”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: „Bajka o dobrej wróżce” specjalnie na Dzień Dziecka

Kolejny teatralny dzień za nami. Improwizowana sztuka "BAJKA O DOBREJ i złej WRÓŻCE" w wykonaniu artystów O impro przyciągnęła pełną salę widzów, głównie tych najmłodszych.

  0 komentarze
0 komentarze

Miejski Dom Kultury z okazji Dnia Dziecka

W przeddzień Dnia Dziecka Miejski Dom Kultury zaprosił dzieci do obejrzenia spektaklu "Skrzydlate marzenia, czyli o żabie, która chciała latać" w wykonaniu aktorów Teatru Psikus z Łodzi.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Konkurs na logo Powiatowej Biblioteki Publicznej rozstrzygnięty

11 uczestników z pięciu gmin powiatu tureckiego wzięło udział w konkursie na projekt logo Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. W środę, 1 czerwca ogłoszono wyniki i nazwiska wyróżnionych osób.

  0 komentarze
0 komentarze

Rok Marii Konopnickiej uczczono konkursem plastycznym

W tym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku ogłosiła konkurs na ilustrację do wybranego utworu jednej z najwybitniejszych pisarek w historii.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Pierwszy autorski singiel od Pauli Biskup!

„To tylko ja” to tytuł pierwszego autorskiego singla Pauli Biskup. 15-letnia artystka sama napisała tekst oraz skomponowała muzykę do piosenki.

  0 komentarze
0 komentarze

Dni Malanowa 2022: Defis porwał tłumy!

Dni Malanowa dobiegły końca. Mimo kapryśnej pogody impreza udała się znakomicie. Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci przygotowano masę niespodzianek. Było sportowo, muzycznie i smacznie. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło tłumy!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Muzycznie i na sportowo, czyli Dni Malanowa pełne atrakcji i niespodzianek

Deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców gminy Malanowa do wzięcia udziału w wyjątkowej zabawie. Cykliczna impreza powróciła po przerwie związanej z pandemią. I mimo, iż pogoda nie była łaskawa wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Rozśpiewane popołudnie, czyli Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Śpiewaj Razem z Nami”

Pogoda, która towarzyszy nam w ostatni majowy weekend nie nastraja optymistycznie, ale uczestnicy zorganizowanego w Kawęczynie konkursu piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” swoimi występami wyczarowali mnóstwo uśmiechu i pozytywnych wrażeń.

  0 komentarze
0 komentarze

„Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję”, czyli Święto Rodziny w MDK

Dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję” realizowanej przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Unicef przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, której celem było poszerzenie możliwości wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów poprzez wykonywanie prac plastycznych, technicznych, recytację oraz śpiew. Prawie rok ciężkiej, ale zarazem bardzo twórczej pracy, warsztaty plastyczne, recytatorskie, muzyczne już za nimi.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: II Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

18 maja w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbył się II Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Niezwykła przygoda z Agnieszką Frączek

W środę, 18 maja uczniowie ze szkół w Tuliszkowie, Ogorzelczynie i Grzymiszewie uczestniczyli w spotkaniach z panią Agnieszką Frączek autorką książek dla dzieci i językoznawcą.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.