Arcypolska Wigilia w kaliskim Teatrze – prapremiera „Cichej nocy”

„Cicha noc” Amanity Muskarii to zaskakująca sztuka, w której zgoła poważne tematy ukryte są pod formą niby zwyczajnej sztuki obyczajowej. Spektakl w reżyserii byłego dyrektora Teatru Bogusławskiego, Jana Buchwalda, będzie miał swoją prapremierę w piątek – nieprzypadkowo – 13 grudnia na Scenie Kameralnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Mikołajki w Bibliotece

W dniach od 2 do 6 grudnia 2019 roku w Centrum Kultury Bibliotece Publicznej Gminy Przykona odbyła się akcja p.h. „Mikołajki w Bibliotece”.

  0 komentarze
0 komentarze

Ze świąteczną muzyką zawitali do Przystani, czyli Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W poniedziałkowy ranek sala Stowarzyszenia Przystań wypełniła się świąteczną muzyką. Wszystko za sprawą odbywającego się tam XVIII Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

  0 komentarze
0 komentarze

Laureaci Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „Turek 2019”

6 grudnia 2019 roku w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień w dwunastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „Turek 2019”.

  0 komentarze
0 komentarze

Warsztaty z poezją w tle

Ponad 100 osób wzięło udział w międzypokoleniowych warsztatach „Poezja wokół nas”, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Działanie było ostatnim elementem projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który instytucja otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie z Robertem Gondkiem

Spotkanie z Robertem Gondkiem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku, podróżnikiem i autorem książki „ W drodze na najwyższe szczyty AFRYKI”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Pełen magii „Baśniowy Dziadek do Orzechów”

Widowiskowe stroje i piękną muzykę mieli okazję podziwiać mieszkańcy Tuliszkowa i okolic. „Baśniowy Dziadek do Orzechów” zawitał w piątek, tj. 6 grudnia w Hali Widowiskowej. Działy się tam rzeczy magiczne, które w pamięci pozostaną zarówno dzieciom, jak i dorosłym widzom.

  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Wielka przygoda artysty i miasta, czyli premiera filmu o turkowskiej polichromii

„Polichromia turkowska – wielkość talentu Józefa Mehoffera” to filmowy zapis zapis wielkiej przygody artysty Mehoffera z Turkiem. Premiera miała miejsce w czwartkowy wieczór (5 grudnia) w Kinie „Tur”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wernisaż Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w turkowskim muzeum

W piątek 29 listopada 2019 r. w Muzeum Miasta Turku odbył się wernisaż Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Gości powitali dyrektor muzeum Bartosz Stachowiak oraz członek SAP Tomasz Olszewski.

  0 komentarze
0 komentarze

Ze smarfonem w ręku szukali Pietrzaka

Ponad 50 osób podzielnych na 12 drużyn wzięło udział w premierowej rozgrywce mobilnej gry miejskiej pt „Pietrzak jest stąd. Na skrzydłach Biedronki”. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

Czesław Mozil zawitał do Miejskiego Domu Kultury w Turku

Muzycznie i zabawnie mieli okazję spędzić dzisiejszy wieczór mieszkańcy Turku i okolic. W Miejskim Domu Kultury zagościł Czesław Mozil, który nie tylko rozbawił publiczność, ale również przekazał wiele pozytywnych, muzycznych emocji.

  0 komentarze
0 komentarze

Świąteczne cuda na kiermaszu rękodzieła już niebawem w Turku

Przed nami wyjątkowy czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Świąteczną magię będzie można poczuć w Turku 14 i 15 grudnia podczas kiermaszu, który tym razem opuści mury muzeum, w których gościł przez ostatnie lata i wyjdzie naprzeciw mieszkańcom, rozstawiając kramy na Placu Wojska Polskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

,,Akwarela Water Colour” – otwarcie wystawy ,malarskiej Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza 29 listopada 2019 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarskiej Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich pt. ,,Akwarela Water Colour”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Muzyka i dużo optymizmu podczas Powiatowego Przeglądu Piosenek i Przyśpiewek Ludowych

Wyśmienita zabawa, muzyka i poczęstunek. Właśnie tak wyglądał I Powiatowy Przegląd Piosenek i Przyśpiewek Ludowych, który odbył się w czwartek, 28 listopada. Z całą pewnością to wyjątkowe wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny imprez.

  0 komentarze
0 komentarze

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku po raz kolejny organizatorem Festiwalu Talentów

Dnia 27 listopada 2019 roku odbył się Festiwal Talentów wpisany w tradycję Ośrodka od ponad 20 lat. Celem imprezy jest integracja międzyośrodkowa oraz upowszechnianie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Turku i każdego roku przybiera inną tematykę. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Na góralską nutę” i przeniosła wszystkich w góralski świat muzyki i tańca.

  0 komentarze
0 komentarze

Zabaw się poezją

Już w najbliższy piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, odbędą się niecodzienne międzypokoleniowe warsztaty. Wydarzeniu, realizowanemu w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” towarzyszyć będzie intrygujące hasło „Poezja wokół nas”. Wszystkich zainteresowanych niestandardowym podejściem do twórczości poetyckiej zapraszamy już od godziny 9.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Archiwum Igły. Turek w niemieckim planie okupacyjnym

W dniu 22 listopada w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce otwarcie ekspozycji czasowej Archiwum Igły. Turek w niemieckim planie okupacyjnym. Na unikatowy charakter wystawy złożyły się się trzy elementy.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: XII Turniej Tańca Towarzyskiego i Dowolnego za nami

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.W ten sposób rozwija i kształci smak” Lukian Samosat.

  0 komentarze
0 komentarze

Nagrodzili najpiękniejsze misie

W piątek 22 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków MiŚ wraz z wręczeniem nagród małym artystom. Wydarzenie organizowane jest od wielu lat, w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzyczne powroty pełne ciepła i wzruszeń na scenie MDK

Wspaniałą muzykę oraz kunszt aktorski mogli podziwiać w niedzielę, 24 listopada mieszkańcy Turku i okolic. Podczas Jesiennego Koncertu Wspomnień zaprezentowano utwory najbardziej znanych muzyków, których twórczość podziwiana jest do dziś.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.