Nastroje wierszem pisane „Tęsknota”

Jak co tydzień przedstawiamy naszym czytelnikom jeden z wierszy autorstwa mieszkanki powiatu tureckiego Alicji Ogrodowczyk. Zachęcamy do zatrzymania się choć na chwilę i zapewniamy, że warto.

  0 komentarze
0 komentarze

Zespoły z powiatu tureckiego na folklorystycznym przeglądzie w Goszczanowie

Reprezentanci gminy Kawęczyn oraz gminy Dobra wzięli udział V Powiatowym Przeglądzie Folklorystycznym w Goszczanowie. Amatorzy ludowych klimatów spotkali się w sobotę, 28 stycznia.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Zimowy koncert ze zbiórką na WOŚP

Zimowy koncert to już we Władysławowie tradycja. Publiczność bawiła się na góralską nutę, a na najmłodszych czekało również ogłoszenie wyników konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Podsumowano także kwestę na rzecz WOŚP, a zebrana kwota okazała się rekordowa.

  0 komentarze
0 komentarze

Luty w Kinie „Tur”

Luty w turkowskim kinie obfitował będzie w propozycje dla dzieci i młodzieży. Wiele filmów animowanych i familijnych czeka na miłośników kina. Już teraz zapraszamy serdecznie do spędzenia miłego popołudnia.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Nastroje wierszem pisane „Bezpieczna przystań sędziwego”

Kolejny z serii wyjątkowych wierszy przedstawiamy dziś na naszym portalu. Autorką jest Alicja Ogrodowczyk w której twórczość warto się zagłębić zatrzymując choć na chwilę.

  0 komentarze
0 komentarze

Bezpłatne zajęcia z programowania i robotyki podczas ferii

Ferie tuż tuż. Jeśli chcecie by wasze dziecko spędziło ten czas w sposób atrakcyjny, a przy okazji pożyteczny serdecznie zapraszamy na wyjątkowy cykl zajęć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Podczas 10 dniowego kursu, odbywającego się w trakcie przerwy zimowej, uczestnicy będą mieli możliwość wzbogacić swoją widzą z zakresu programowania i robotyki.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Wielopole - czasy i ludzie. Powstaje kolejna publikacja Artura Lodzińskiego

Artur Lodziński to turkowianin - jak sam mówi - z urodzenia i zamieszkania. Historia przodków sprawiła jednak, że w kręgu jego zainteresowań znalazło się Wielopole w gminie Tuliszków. Właśnie powstaje książka dotycząca tej miejscowości.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Paula Biskup i jej muzyczna „Terapia”. Premiera na początku lutego

Paula Biskup zachwyciła jury telewizyjnego show „Mam Talent” i oczarowała widownię. Dobrnęła do finału, a teraz mierzy jeszcze wyżej. Już 6 lutego premierę będzie mieć teledysk do piosenki „Terapia”.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Ciekawostka na niedzielę: Kryminalna przeszłość pieczęci z Turku

Od niedawna w zbiorach Wielkopolskiego Archiwum Społecznego znajduje się pieczęć o średnicy 49 mm. Jest to pieczęć, która, jak się mogło zdawać, należała do Państwowego Gimnazjum im. gen. Tadeusza Kościuszki w Turku. Interesujące jest jednak jej przeznaczenie… 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Dawna plebania zamieniła się w muzeum

Każda miejscowość ma swoją historię, miejsca, które zasługują na to, by ocalić je od zapomnienia i ludzi - szanowanych oraz wspominanych przez pokolenia. Takim miejscem jest parafia św. Wita w Tuliszkowie. Tuż obok zabytkowego kościoła, w budynku dawnej plebanii powstało muzeum, które pozwoli zachować cenne dziedzictwo mieszkańców gminy i miasta Tuliszków.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Turkowianin na wybiegu w Paryżu

Pochodzący z Turku Michał Zieliński, student warszawskiej Akademii Teatralnej wziął udział w paryskim pokazie marki Yves Saint Laurent. W modowym świecie nie jest jednak debiutantem.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Nastroje wierszem pisane "Zatrzymaj się"

Pogoda dziś nastraja do refleksji. Przekazujemy zatem dawkę poezji, której autorką jest mieszkanka Miłaczewka, pani Alicja Ogrodowczyk. Wiersze pojawiać się będą na naszym portalu w każdy czwartek.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Śpiewający wolontariusz z Turku w telewizyjnym show!

Pochodzący z Turku Piotr Podembski, aktywnie działający w miejskim Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych wraz z partnerką Kingą wziął udział w telewizyjnym muzycznym show „Tak to leciało”. Na szklanym ekranie premierowy odcinek można było obejrzeć w niedzielę, 15 stycznia.

  0 komentarze
0 komentarze

Wyjątkowy koncert z wyjątkowej okazji. Zapraszamy!

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, specjalnie dla Was, na wyjątkowy dzień i z wyjątkowej okazji - Koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka w muzycznej oprawie Kasztelan Band Project.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Przebojowy i operetkowy Koncert Noworoczny

Najpopularniejsze i mniej znane arie oraz duety - zarówno te operetkowe jak i musicalowe można było usłyszeć podczas zorganizowanego już po raz piąty Koncertu Noworocznego w Tuliszkowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Dawne zawody w miniaturze w Muzeum Miasta Turku

Dawne zawody w miniaturze - intrygująca lekcja historii życia codziennego jako wystawa czasowa w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie.

  0 komentarze
0 komentarze

Już wkrótce w Tuliszkowie wyjątkowe wydarzenie muzyczne

Tak jak Wiedeń ma swój koncert noworoczny znany na cały świat, tak również Tuliszków ma swój Koncert Noworoczny. Dosłownie za moment, bo 7 stycznia 2023 r. o godzinie 18.00, zapraszamy Państwa na to tradycyjne wydarzenie do hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Nortowskiej w Tuliszkowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zapraszamy na zajęcia Back Home z Aleksandrą Marią Ścibor

Zapraszamy na zajęcia ruchowo- taneczne praktyka powracania w ciele_z ciałem_poprzez ciało Back Home. Już niebawem odbędzie się sesja świąteczno-noworoczna.

  0 komentarze
0 komentarze

Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej zakończony

W dniu 9 grudnia miała miejsce gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej, Turek 2022. Licznie przybyłych gości przywitał dyrektor Muzeum Miasta Turku - Bartosz Stachowiak oraz kustosz wystawy- mgr Karolina Wójtowicz.

  0 komentarze
0 komentarze

Najpiękniejsze misie nagrodzone

29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków Miś, podczas którego wręczone zostały nagrody małym artystom. Wydarzenie organizowane jest w bibliotece już od 22 lat, w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.