Franz Maurer powrócił. Recenzja filmu „Psy III”

Nie rozbudza się legend na nowo. Nie dopisuje się do nich kolejnych epizodów. One trwają gdzieś w przeszłości. Władysław Pasikowski postanowił jednak wyłamać się z tej zasady i dać Franciszkowi Maurerowi trzecie wcielenie. W piątek, 17 stycznia, do kin wszedł film „Psy III. W imię zasad”. Legenda wróciła.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Żal, ale nie ma wyjścia - filia biblioteki na Spółdzielców do likwidacji

Turkowscy radni zdecydowali o likwidacji Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka. Nie zabrakło też dyskusji o podwyżkach, które w tym roku wprowadzono w miejskiej książnicy, a które dotknęły mieszkańców spoza Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

W turkowskiej bibliotece nowy wyższy cennik. Czytelnicy spoza Turku szykujcie portfele!

Często słyszymy na początku roku stwierdzenie „nowy rok, nowy ja”. Z początkiem 2020 roku nowe są także opłaty za korzystanie z usług Biblioteki Miejskiej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Nowy cennik został wprowadzony od 3 stycznia i różnicuje korzystających z zasobów placówki.

  14 komentarze
14 komentarze

Dobra: „Kultura to ludzie i trzeba ją tworzyć z ludźmi”, czyli nowa część Centrum Kultury oddana do użytku

Nowoczesna, kameralna, estetyczna i posiadająca odpowiedni klimat. Taka właśnie jest nowa część Centrum Kultury w Dobrej, która we wtorek, 14 stycznia oficjalnie przekazana została do użytku. Tego dnia symboliczna wstęga została przecięta, czego dokonali wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil oraz dyrektor Centrum Kultury w Dobrej Jacek Gajewski.

  0 komentarze
0 komentarze

Ile kosztuje prawdziwe szczęście? „Bajka o szczęściu” dla młodych widzów kaliskiego Teatru

Ile rzeczy potrzebnych jest nam do szczęścia? W najnowszej propozycji dla młodych widzów Kaliski Teatr przekonuje, że wcale nie tak wiele. Przedstawienie „Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej, wykorzystujące techniki teatru lalek, reżyseruje debiutująca Katarzyna Hora. Premiera na Scenie Kameralnej w sobotę 11 stycznia 2020 r.

  0 komentarze
0 komentarze

Krzysztof Daukszewicz w Turku! Wygraj bilety na wydarzenie

Już pod koniec stycznia do Turku zagości Krzysztof Daukszewicz. Wszystkich miłośników wspaniałej muzyki, wyrafinowanego poczucia humoru oraz wyjątkowej atmosfery zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. A dla chętnych mamy niespodziankę- dwa bilety na wydarzenie!

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Soprany kontra tenorzy, czyli wieczór z operą i operetką

Pierwiastek kobiecy i męska siła starły się w niedzielny wieczór w Tuliszkowie. Była to prawdziwa walka na głosy, czyli koncert pod nazwą „Soprany kontra tenorzy” w wykonaniu artystów łódzkich i poznańskich scen.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Kolędowanie prosto z serca z Katarzyną Zawadą

W niezwykłym wieczorze przepełnionym pięknymi wykonaniami kolęd, pastorałek, ale nie tylko wzięli udział mieszkańcy gminy Władysławów. Na scenie Domu Parafialnego w Russocicach wystąpiła Katarzyna Zawada.

  1 komentarz
1 komentarz

Już dzisiaj! Oskar Brzostowski z Turku w The Voice Kids

Już dzisiaj, 1 stycznia na antenie TVP2 o godz. 20.05 rusza emisja pierwszego odcinka 3. Edycji The Voice Kids. Na castingi do programu zgłosiło się ponad 2000 dzieci, w przedziale wiekowym 8-15 lat.

  0 komentarze
0 komentarze

Styczeń w Kinie „Tur”

Zapraszamy do turkowskiego kina, gdzie w styczniu obejrzeć będzie można wiele ciekawych filmów. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie, a emocje będą ogromne.

  0 komentarze
0 komentarze

Od księgarni do nowoczesnej wystawy

Piąte miejsce na liście rankingowej i ponad pół miliona złotych dofinansowania – to wynik konkursu, w którym Miasto Turek pozyskało pieniądze na przebudowę pomieszczeń po dawnej księgarni przy ul. 3 Maja na interaktywną, nowoczesną, muzealną salę wystawową.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Beata Basińska laureatką konkursu na najlepszy projekt CarpetVista

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Beata Basińska z Grabieńca z gminy Turek. Została ona laureatką prestiżowego konkursu na najlepszy projekt Carpet Vista. Udział w nim wzięli uczestnicy z ponad 90 krajów, którzy przesłali 8 tysięcy prac. Ostatecznie w pełnym sztuki i kreatywności konkursie wybrano 10 zwycięzców.

  0 komentarze
0 komentarze

Wspólne kolędowanie z Państwową Szkołą Muzyczną w Turku

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W ich magiczny klimat wprowadzili nas uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiały dzisiaj, tj. 16 grudnia w Hostelu Barbórka.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: „Bez pośpiechu” , czyli nowy singiel Pauli Biskup

Po kilkumiesięcznej przerwie 13-letnia Paula Biskup – mieszkanka Turku, prezentuje nowy singiel. „Bez pośpiechu” to piosenka, która powstała już 2 lata i została pozytywnie przyjęta przez fanów Pauli. Teraz możemy usłyszeć ją w zupełnie nowej, odświeżonej wersji.

  1 komentarz
1 komentarz

Magia świątecznej muzyki z Big Bandem w wyjątkowej atmosferze

Kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki w wykonaniu turkowskiego Big Bandu oraz młodych wokalistów w piątkowy wieczór wypełniły halę przy ul. Parkowej magiczną atmosferą. Było to jednocześnie zwieńczenie magicznego weekendu w mieście.

  4 komentarze
4 komentarze

Tradycyjnie, lokalnie i świątecznie podczas Kiermaszu Rękodzieła

Słodkości, świąteczne rarytasy oraz rękodzieła nabyć można podczas kiermaszu na Placu Wojska Polskiego w Turku. Na stoiskach można znaleźć czego tylko dusza zapragnie, a większość kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Grudzień w Kinie „Tur”

Ten miesiąc z całą pewnością przypadnie do gustu najmłodszym miłośnikom kina. Wiele emocjonujących bajek pojawi się na ekranie, jednak nie zabraknie również propozycji dla dorosłych widzów.

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

Dnia 10 grudnia 2019 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku , odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas IV SP nr 1 z Izabellą Klebańską.

  0 komentarze
0 komentarze

Arcypolska Wigilia w kaliskim Teatrze – prapremiera „Cichej nocy”

„Cicha noc” Amanity Muskarii to zaskakująca sztuka, w której zgoła poważne tematy ukryte są pod formą niby zwyczajnej sztuki obyczajowej. Spektakl w reżyserii byłego dyrektora Teatru Bogusławskiego, Jana Buchwalda, będzie miał swoją prapremierę w piątek – nieprzypadkowo – 13 grudnia na Scenie Kameralnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Mikołajki w Bibliotece

W dniach od 2 do 6 grudnia 2019 roku w Centrum Kultury Bibliotece Publicznej Gminy Przykona odbyła się akcja p.h. „Mikołajki w Bibliotece”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.