Śmiech jest dobry na wszystko. Satyryczny Rudy Lisek bawił publiczność

Śmiech jest dobry na wszystko - z takim właśnie przesłaniem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie zaprosił w niedzielę (4 czerwca) na wieczór liryczno-satyryczny. Na scenie zaprezentowali się aktorzy-amatorzy z wielopokoleniowej Grupy Satyrycznej Rudy Lisek. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Big Band Miasta Turek z Grand Prix festiwalu w Nowym Tomyślu

W piątek, 2 czerwca w Nowotomyskim Ośrodku Kultury zagościły zespoły bigbandowe z całej Polski. Wszystko za sprawą organizowanego już po raz 25 Big Band Festiwalu. Główna nagroda trafiła w ręce muzyków z Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autoportret" - rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Plastyczny cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednich edycjach dzieci malowały już kartki dla swoich mamy, obrazy tatusiów, a teraz - autoportrety. Autoportret jest to jeden z najtrudniejszych tematów zarówno do namalowania, jak i do pokazania.

  0 komentarze
0 komentarze

Tajemniczy sąsiad i niebezpieczna historia z turkowianką w roli głównej, czyli premiera spektaklu "Dżunio" w Warszawie

W Turkowianach drzemie moc artystyczna. Można to śmiało stwierdzić, bowiem tym razem na scenie teatru zobaczyć można Sandrę Zielińską. Młoda aktorka wcieliła się w rolę Oli Szafirek w spektaklu Dżunio, którego premiera zapowiedziana jest w tym miesiącu w Warszawie!

  0 komentarze
0 komentarze

„Książka uczy, książka bawi, a więc czytaj razem z nami”, czyli rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„Książka jest jak rodzina (zastępcza). Książka uczy, książka bawi, a więc czytaj razem z nami”. Właśnie pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Jubileusz Kawęczyniaków, czyli historia jak z nut

Historia zespołu Kawęczyniacy pokazuje, jak to co miało być tylko przygodą staje się częścią życia jej uczestników i kulturalną wizytówką gminy Kawęczyn. W sobotę, 27 maja zespół świętował pięciolecie swojej artystycznej działalności.

  0 komentarze
0 komentarze

Koncert Andre na zakończenie Dni Malanowa

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Malanowa był występ Andre. Tłumy ludzi powitały wokalistę, który z dużą dozą optymizmu rozgrzał publiczność. Obecni bawili się znakomicie wspólnie z artystą śpiewając jego znane utwory.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Drugi dzień świętowania w Malanowie. Kolejna masa emocji i niespodzianek

Za nami drugi dzień wspaniałej imprezy w Malanowie. Pogoda sprawiła, że zabawa była wyśmienita, a i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych nie brakowało. Na Dniach Malanowa zagościły tłumy mieszkańców z całego powiatu tureckiego. Było warto.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Cleo na otwarcie Dni Malanowa. Na koncert przybyły tłumy

Za nami pierwsze atrakcje przygotowane na tegoroczne Dni Malanowa. Dzisiejsze wydarzenie zwieńczył koncert Cleo. Publiczność dopisała, a dźwięki płynące prosto ze sceny poruszyły wszystkich obecnych miłośników dobrej zabawy.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dnia Malanowa wystartowały! Pełne słońca, muzyki i atrakcji

Dni Malanowa rozpoczęły się w sobotę, 27 maja na boisku piłkarskim przy ulicy Parkowej. Otwarcia wydarzenia dokonał wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, życząc wszystkim dobrej zabawy. A wszystko to przy pięknej pogodzie, która w tym roku rozpieszczał wszystkich gości.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Cleo i Andre na Dniach Malanowa. Zapraszamy w ostatni weekend maja!

Już za 27 maja wystartuje jedna z pierwszych plenerowych impreza w regionie - Dni Malanowa, które w tym roku organizowane są już po raz XVIII. Gwiazdami będą Cleo oraz Andre. Zapowiada się niesamowita zabawa. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w imprezie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Noc Muzeów w Turku w klimacie średniowiecza

Za nami Noc Muzeów, która w tym roku obfitowała w naszym mieście w średniowieczne klimaty. Zwiedzających było jak zwykle wielu, a i emocje i niespodzianki niezapomniane.

  0 komentarze
0 komentarze

Dzień Bibliotekarza w Powiecie Tureckim

Z okazji uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Starosta Turecki Dariusz Kałużny razem z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Tureckiego Janem Smakiem oraz Radcą Prawnym Przemysławem Jandym skierowali najlepsze życzenia do Dyrektor Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku Urszuli Szczęsnej oraz wszystkich Bibliotekarek i Bibliotekarzy z Powiatu Tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy na „Średniowieczną” noc muzeów

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, jak co roku, zaprasza wszystkich chętnych 20 maja o godzinie 18.00 do muzeum. Zwiedzający będą mogli zobaczyć nową wystawę czasową „Średniowieczne narzędzia tortur”, odwiedzić stoisko wojów i rycerzy grodu tura, skorzystać z warsztatów z lepienia garnków. Dodatkowo na dziedzińcu muzeum o godzinie 21.00 zapraszamy na projekcję filmu ”Imię Róży” (w razie złych warunków atmosferycznych projekcja filmu będzie odwołana).

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Średniowieczne narzędzia tortur” w turkowskim muzeum

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na wystawę czasowąpt. „Średniowieczne narzędzia tortur”. Ekspozycja wypożyczona od firmy ARANEUS z Wałbrzycha będzie dostępna w muzeum od 12 maja do 30 czerwca. Wystawa składa się z 31 eksponatów m.in. dziewica norymberska, kotwica pokory, łamanie kołem, maski hańby, pas cnoty, widelec heretyka, żelazne buty i wiele innych.

  0 komentarze
0 komentarze

Makijażowe mistrzostwo Moniki Filipczak

Monika Filipczak z Turku jest wizażystką i stylistką z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła wiele szkół i kursów, a ciężka praca przyniosła oczekiwane rezultaty i sukces. Ciągłe szkolenia, talent i ciężka pasja sprawiły, że pani Monika może się dziś pochwalić tytułem Mistrzyni Polski w makijażu.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy do Cyrku Korona! Przed nami najnowsze widowisko

Najnowsze widowisko Cyrku Korona to plejada światowych artystów z Kenii, Włoch, Chile, Grecji, Czech, Węgier, Ukrainy i Polski. Oryginalne numery cyrkowe, często prezentowane po raz pierwszy w naszym kraju, zapewnią widzom potężną dawkę emocji, ulubione postacie z bajek podbiją serca najmłodszych, a o dobry humor zadba clown prosto z Ameryki Południowej - Chico. Całości dopełnia spektakularna gra świateł, starannie dobrana muzyka oraz kostiumy uszyte specjalnie na potrzeby spektaklu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Spotkanie z historią, czyli opowieści Bogusława Wołoszańskiego

W niezwykle cennej lekcji historii wzięli udział uczestnicy piątkowego (21 kwietnia) spotkania w Tuliszkowie. Gościem specjalnym był bowiem nie kto inny jak znany dziennikarz i popularyzator wiedzy historycznej - Bogusław Wołoszański.
 
  1 komentarz
1 komentarz

Powiatowy Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty

To jedna z ulubionych bohaterek literackich przedszkolaków, kocha paski i żelki. Mieszka w Polsce z Mamą, Tatą i rodzeństwem oraz żółwiem Kajetanem. Marzy o tym, aby mieć psa. Jej ukochanym pluszakiem jest niezawodny Misiek Zdzisiek. O kim mowa? Oczywiście o BASI, postaci stworzonej przez Zofię Stanecką.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Trzy zabytki zgłoszone do Polskiego Ładu

Renowacja polichromii kościoła w Skęczniewie, prace przy ołtarzu w Miłkowicach i remont zabytkowej dzwonnicy w Dobrej - to projekty, jakie samorząd gminy Dobra zgłosił do kolejnej edycji Polskiego Ładu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.