Malanów: Wiesław Drabik i przedszkolaki

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania czyli 29.09.2022 r., Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowało spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Na spotkanie przybyły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Malanowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zapraszamy na spotkanie z polskim językoznawcą Jerzym Bralczykiem

Burmistrz Krzysztof Roman oraz Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie z wybitnym polskim językoznawcą,, profesorem Jerzym Bralczykiem.

  0 komentarze
0 komentarze

Cztery gwiazdki dla Punktu Informacji Turystycznej przy turkowskim muzeum

Miło nam poinformować, iż Punkt Informacji Turystycznej przy MUZEUM MIASTA TURKU IM.JÓZEFA MEHOFFERA otrzymał najwyższy, 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

  0 komentarze
0 komentarze

Szalona noc w turkowskiej bibliotece

Już 1 października, w najbliższą sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak setki instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „To musi się powieść”. I aby się powidło, na tę jedyną noc w roku, biblioteka zmieni się w klub dyskotekowy, obfitujący w atrakcje, zarówno dla małych, jak i dużych. Serdecznie zapraszamy już od godziny 18.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Piękne wernisaże w turkowskim muzeum

Dnia 23 września 2022 roku w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miały miejsce dwa wernisaże. Pierwszy z nich to wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Kajetana Gosławskiego i Galiny Krupy. Oboje to fotografujący podróżnicy z zamiłowania i wyboru.

  0 komentarze
0 komentarze

Dwa dni pełne grozy

Studio Grozy, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Turku i Stowarzyszeniem Przystań zapraszają na DRESZCZÓWKĘ – Festiwal Fanów Grozy i Kryminału. Realizacja dwudniowego wydarzenia jest możliwa dzięki ogłoszonemu przez bibliotekę Konkursowi na oddolne inicjatywy mieszkańców w ramach zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”, na które instytucji udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Impreza odbędzie się w dniach 7 i 8 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Już za chwilę głosujemy na Laurę i jej występ podczas Eurowizji Junior

Za chwilę okaże się, czy mieszkanka Wschodniej Wielkopolski będzie reprezentować nasz kraj na Eurowizji Junior w Armenii. 11-letnia Laurą Bączkiewicz z Konina wystąpi dziś w finale „Szansa na Sukces” na żywo, w TVP 2.

  0 komentarze
0 komentarze

Nastrojowy koncert „Z Konopnicką w tle”

W niezwykłą muzyczną podróż do krainy dźwięku i słowa wybrali się wszyscy, którzy w sobotni (24 września) wieczór wzięli udział w wyjątkowym koncercie. Niespotykane przedsięwzięcie „Z Konopnicką w tle” dostarczyło wielu wrażeń.

  0 komentarze
0 komentarze

Październik w Kinie „Tur”

Wiele propozycji dla dzieci i młodzieży będzie można zobaczyć w październiku w Kinie „Tur”. W tym miesiącu również dorośli znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do turkowskiego kina.

  0 komentarze
0 komentarze

Czytają po mistrzowsku! Finał powiatowego konkursu już za nami

Oksana, Kasia i Kajetan to super mistrzowie pięknego czytania z powiatu tureckiego. Spośród wszystkich finalistów to właśnie ta trójka uczestników poradziła sobie najlepiej z przygotowanym tekstem.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianin opowiedział o Biczu. Spotkanie autorskie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Artur Lodziński, autor wspomnieniowej książki „ Bicz i jego mieszkańcy-ciąg dalszy” w piątek, 16 września był gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Goście mogli posłuchać opowieści o sentymentalnych miejscach miejscach, tak nieodległych od powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Wyjątkowy koncert ,,Z Konopnicką w tle”

24 września, w sobotę, o godzinie 18.00 w niezwykłej outdorowej leśnej przestrzeni (teren za+ Nadleśnictwem Turek) odbędzie się wyjątkowe dźwiękowo-wizualne przedsięwzięcie – koncert „Z Konopnicką w tle”. Jest on częścią projektu „Stacja KulTURa w lasach tura. Przystanek Poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle”, którego wykonanie jest możliwe dzięki Konkursowi Inicjatyw Lokalnych, ogłoszonemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach Zadania „Działajmy razem- wielkie rzeczy w małym mieście”. W realizację wydarzenia zaangażowana jest Joanna Gogulska, wraz z mężem Sebastianem Kamionką.

  0 komentarze
0 komentarze

XVI Plener Malarski „Malowniczy Malanów" w Dziadowicach Folwarku

W sobotę 10 września 2022 r. Malanów i okolice wydawały się szare i smutne, chmury wisiały nisko, spadały pierwsze krople deszczu. Pomimo tak niesprzyjającej pogody Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną zorganizowało XVI Plener Malarski” Malowniczy Malanów”.

  0 komentarze
0 komentarze

Łukasz Myszyński z Cisewa zaprojektował auta do kinowego hitu

Na ekrany kin wszedł film „Szczęścia chodzą parami”. Można w nim zobaczyć niesamowite szkice, modele i animacje samochodów, których twórcą jest Łukasz Myszyński z Cisewa (gm. Turek).

  0 komentarze
0 komentarze

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza w powiecie tureckim

Za nami 11. edycja ogólnopolskiej akcji promującej największe dzieła literatury polskiej ale także czytelnictwo w Polsce. Do akcji przyłączył się również powiat turecki.

  0 komentarze
0 komentarze

Wieczór komediowy już 8 września. Na Scenie Kameralnej w Przystań wystąpi Rafał Rutkowski

Kolejny raz w tym roku stand-up zawita z Naszym mieście. Wszystkich spragnionych komediowych doznań zapraszamy na występ w Scenie Kameralnej w Stowarzyszeniu Przystań. Wystąpi dla Państwa komik którego nikomu nie trzeba przedstawiać Rafał Rutkowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Romantyczne czytanie w parku

Przed nami już jedenasta edycja, promującej czytelnictwo inicjatywy, Narodowe Czytanie. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach przyrody czyli w Parku im. Konstytucji 3go Maja, usłyszeć będzie można „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy do Kina „Tur”

Wszystkich miłośników kina zapraszamy do Kina Tur, gdzie zobaczyć będzie można zarówno wiele bajek, jak i filmów dla dorosłych. Poniżej prezentujemy wrześniowy repertuar. A już teraz serdecznie zapraszamy do turkowskiego kina.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce

200 lat temu, w roku 1822, wydaniem Ballad i romansów Adama Mickiewicza rozpoczął się w Polsce romantyzm. Z tej okazji rok 2022 jest oficjalnie ogłoszonym przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego. Trudno o lepszy pretekst do tego, by realizując projekt „Dalekie i bliskie podróże po literaturze”, powrócić do biografii i twórczości Mickiewicza, a w związku z tym prześledzić związki poety z Wielkopolską.

  0 komentarze
0 komentarze

Dla Ziemi, dla nas – Earth Festiwal po raz piąty w Uniejowie

„Zalewski i Przyjaciele”, „Artyści przeciwko wojnie” i „Gwiazdy dla Czystej Polski” – trzy koncerty i trzy dni wspaniałej festiwalowej atmosfery. Tak właśnie wyglądała piąta edycja Earth Festival, która rozpoczęła się w piątek, 19 sierpnia w Uniejowie.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.