Tuliszków: Umowa na kino w Tuliszkowie podpisana

W związku z realizacją zadania pod nazwą „ Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń po byłej kotłowni szkolnej na małe kino społecznościowe w Tuliszkowie”, Burmistrz Krzysztof Roman, przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Nawrockiej, podpisał z wykonawcą umowę na roboty budowlane związane z przekształceniem pomieszczeń po byłej kotłowni w budynku szkoły podstawowej w Tuliszkowie na kino społecznościowe.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

"My Psy", czyli niezwykły musical na scenie Miejskiego Domu Kultury

Ciężko pracowali, z uśmiechami na twarzach, chcąc czerpać nową wiedzę i dokształcać umiejętności. Opłacało się, bowiem premiera spektaklu muzycznego „My Psy” zachwyciła. Na scenie pojawiły się młode aktorki, które idealnie wcieliły się w powierzone im role. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. I słusznie. Było fantastycznie.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Kto zagra na Dniach Turku i Gminy Turek? Wyjątkowe emocje już na początku sierpnia

Z całą pewnością po przerwie związanej z pandemią każdy chciałby doznać wielu muzycznych emocji. Jest taka możliwość bowiem już na początku sierpnia odbędą się Dni Turku i Gminy Turek. Specjalnie dla mieszkańców zaplanowane zostały koncerty oraz wiele niespodzianek.

  5 komentarze
5 komentarze

Weź udział w konkursie fotograficzny, wygraj cenne nagrody

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Tu chcę żyć!” organizowanym w ramach kampanii społecznej „Zielona Przyszłość Wielkopolski Wschodniej”.Konkurs jest skierowany do dorosłych mieszkańców regionu.

  0 komentarze
0 komentarze

Już dzisiaj - pokaz musicalowy „My psy”. Zapraszamy!

Zapraszamy Was gorąco na pokaz musicalowy „My psy” w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego, Leny Ledoff i Adama Rymarza w ramach projektu „ w Niplodramie przez świat”, na który Miejski Dom Kultury w Turku otrzymał dofinansowanie w programie Kultura Dostępna 2021 ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: W krainie czarów, czyli wyjątkowy pokaz iluzji

W niedzielny wieczór, w tuliszkowskim parku, odbył się prezentowany z humorem pokaz iluzji.

  0 komentarze
0 komentarze

Konkurs Artystyczny „Koleje Wielkopolskie - Pociąg Do Sztuki"

Masz co najmniej 13 lat? Jesteś uczniem szkoły średniej, studentem lub po prostu lubisz tworzyć? Koleje Wielkopolskie łączą Wielkopolskę już od 10 lat, dlatego z tej okazji zapraszają do udziału w konkursie na plakat „Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki”. Pokażcie Wasze doświadczenia, skojarzenia, Wasze historie związane z Kolejami Wielkopolskimi!

  0 komentarze
0 komentarze

Trwają próby do musicalu "My psy" w Miejskim Domu Kultury

Praca nad musicalem „My psy” trwa. Mamy nadzieję, że intensywność ćwiczeń przełoży się na wspaniałe dzieło – mówią uczestnicy zajęć w Miejskim Domu Kultury w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Filharmonia znów zawitała do parku

Koncerty organizowane w ramach Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie zawsze cieszą się popularnością. Nie inaczej było podczas inauguracji tegorocznej edycji tego wyjątkowe wydarzenia. Występ operetkowy rozpoczął cykl wydarzeń, które przez tuliszkowskim dworkiem toczyć się będą do końca wakacji.

  1 komentarz
1 komentarz

Budzew: Zapraszamy na spotkanie z Anną Mierzwą

Już w poniedziałek, 5 czerwca startujemy wspólnie z ZASP – Stowarzyszenie z projektem „TEATR OBOK NAS - KSZTAŁTUJĘ SIEBIE I SWOJĄ PRZESTRZEŃ”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Artystyczne Wakacje w MDK

Wczoraj, tj. 5 lipca Miejski Dom Kultury zainaugurował Artystyczne Wakacje.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Marysia Szewczyńska wśród laureatów Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia

Marysia Szewczyńska, uczennica Szkoły Podstawowej we Władysławowie znalazła się wśród laureatów drugiej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty "Głosem Dziecka vol. 2", którą wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Biblioteka w nowoczesnym budynku zachwyca i inspiruje

-Biblioteka, jako instytucja kultury powinna realizować te cele, które wpływają na stan intelektu w danej społeczności. Wierzymy w to, że właśnie w relacjach międzyludzkich budują się te wartości, które pozwalają nam godnie i dobrze przeżyć życie- mówiła dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie Renata Chorążewska podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby, które odbyło się w środę, 30 czerwca.

  5 komentarze
5 komentarze

Emocje w równowadze - bezpłatne warsztaty dla turkowskiej młodzieży

Burmistrz Miasta Turku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Turku serdecznie zapraszają na letni cykl warsztatów pt. „Emocje w równowadze”, które poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorska. Zajęcia skierowane są do młodzieży od 14 do 17 roku życia z miasta Turek. Warsztaty odbędą się w dniach 12-16 lipca w godzinach od 9.00 do 13.00. Wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do zapisu.

  0 komentarze
0 komentarze

Właściwa przestrzeń dla kultury, czyli biblioteka powiatowa w nowym miejscu

Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczyna działalność w nowym miejscu. Księgozbiór przeniesiono z budynku liceum do pomieszczeń klubu „Tęcza” przy ul. Spółdzielców w Turku. Nowa siedziba to nie tylko odświeżony wizerunek, ale też większe możliwości. 
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Turek z pasją rysowany, czyli wystawa Zbigniewa Muszyńskiego otwarta

Wspaniałe rysunki turkowianina Zbigniewa Muszyńskiego doczekały się własnej wystawy. Niemal przez całe wakacje będzie je można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Książki z biblioteki z dostawą do domu

Miejska Biblioteka w Turku oferuje usługę „Książka na telefon”, która skierowana jest do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do biblioteki. Wybrane książki pod wskazany adres, na terenie miasta Turek, dostarczać będą pracownicy biblioteki.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzycznie, energicznie i lirycznie z grupą „3 po trzy”

Troje wokalistów i troje muzyków wspólnie tworzą zespół „3 po trzy”, który w niedzielne popołudnie (20 czerwca) zadebiutował na Turkowskiej scenie muzycznej. Nie zabrakło klasycznych brzmień i dobrze wszystkim znanych utworów w odświeżonych aranżacjach.

  0 komentarze
0 komentarze

Wspólne świętowanie rozpoczęcia lata

Już 27 czerwca o godz. 17.00 spotkamy się w Park Miejskim im. Konstytucji 3 Maja, by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, wraz ze współorganizatorami Burmistrzem Miasta Turku, Miejskim Domem Kultury w Turku, Muzeum Miasta Turku, Miejską Komisją Rozwiązywania.

  0 komentarze
0 komentarze

Turek z czasów wojny w dawnej księgarni na 3 Maja

Na oficjalnym facebook’u Miasta Turku uchylono rąbka tajemnicy dotyczącej zmian, jakie zaistniały w starej księgarni na ulicy 3 maja.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.