Kaliski Teatr zagra już 21 maja – na otwarcie Tokarczuk, a potem przenosimy północ!

Dzięki wcześniejszemu poluzowaniu obostrzeń, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprosi widzów już tydzień wcześniej niż planowano. Aktorzy powrócą na deski w spektaklu „Transfugium” na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk w piątek 21 maja. Premiera „Czytania ścian” wg reportażu Mariusza Szczygła została przeniesiona na piątek 28 maja. Repertuar na resztę sezonu pozostaje bez zmian.

  0 komentarze
0 komentarze

Nocna premiera minutę po północy. Kaliski Teatr wraca do gry

Kaliscy teatromani nie będą mieli czasu na sen – w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu pierwsza premiera po lockdownie rozpocznie się w pierwszym możliwym terminie – już minutę po północy, w noc z piątku 28 na sobotę 29 maja. Spektakl "Czytanie ścian" na podstawie reportażu Mariusza Szczygła opowie fascynującą historię czeskiej poetki Violi Fischerovej. To nie jedyna premiera nadchodząca w tym sezonie – na Dużej Scenie premiera czarnej komedii Doroty Masłowskiej. Teatr zaplanował również serię wydarzeń, na które można zdobyć bilety w specjalnych cenach.

  0 komentarze
0 komentarze

Noc Muzeów w duchu Józefa Mehoffera

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz grupa artystyczna virtualAtelier serdecznie zaprasza na Noc Muzeów w duchu Józefa Mehoffera.

  1 komentarz
1 komentarz

XII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty

Z Chin, Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, USA i Polski napłynęły prace na XII Międzynarodowy konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Mimo pandemii 405 młodych artystów zgłosiło wizje plastyczne, fotograficzne poszczególnych kategorii konkursowych: Polska, moja Ojczyzna, sport, natura, moja rodzina, szczęśliwy, kto sobie patrona, Józefa ma za opiekuna oraz interpretacje wierszy Włodzimierza Pietrzaka.

  0 komentarze
0 komentarze

Talent trzeba rozwijać. Ruszyła rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny, a z ofertą przyszli uczniowie mogą zapoznać się online.

  0 komentarze
0 komentarze

Dofinansowanie od marszałka na Międzypokoleniowy Klub Kultury

Podzielono środki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2021. Dofinansowanie otrzyma turkowskie Stowarzyszenie Przystań.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Konkurs plastyczny z okazji 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy i Miasta Tuliszków do udziału w konkursie plastycznym!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

W Niplodramie przez świat

Miejski Dom Kultury w Turku otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna na realizację zadania pod tajemniczą nazwą „w Niplodramie przez świat”.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Tuliszków: Znane fragmenty dramatyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

27 marca to dzień wyjątkowy dla wszystkich miłośników teatru. Również dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie docenili pozytywne aspekty znanych dzieł literackich.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: „Nic dwa razy się nie zdarza”, czyli Światowy Dzień Poezji w Tuliszkowie

Każdego roku 21 marca obchodzone jest święto ustanowione przez UNESCO. Podczas Światowego Dnia Poezji odbywa się promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Do akcji włączyła się również miasto i gmina Tuliszków.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w nowej odsłonie. Drugi etap remontu zakończony

W marcu 2021 roku dobiegł końca drugi etap remontu budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

  2 komentarze
2 komentarze

Wideo: Muzyczny koncert w Tuliszkowie z okazji Dnia Kobiet

Panowie z Tuliszkowa składają wszystkim Paniom z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia. Kasztelan Band Project z okazji Dnia Kobiet przygotował muzyczną niespodziankę. Panie i nie tylko zapraszamy do obejrzenia krótkiego koncertu.

  0 komentarze
0 komentarze

Kino Tur znów zamknięte

Od 12 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogą działać m.in. teatry i kina. Po złagodzeniu obostrzeń otwarto także turkowskie kino „Tur”, jednak jak się okazuje, sytuacja epidemiczna znów wymusiła zamknięcie obiektu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przystąpiła do projektu KODUJ_PRO, w ramach którego będzie bezpłatnie wypożyczać swoim użytkownikom dostęp do kursów programowania w językach Python i SQL. Kursy realizowane są poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów stworzoną przez polską firmę Soft Power z Wrocławia.

  0 komentarze
0 komentarze

Najnowsza premiera dla fanów Tarantino. "Czaszka z Connemary" w Teatrze Bogusławskiego

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotowuje się do pierwszej premiery po pandemicznej przerwie. "Czaszka z Connemary" Martina McDonagha w reż. Judyty Berłowskiej już od piątku 19 lutego na Scenie Kameralnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Luty w Kinie „Tur”

Miłośnicy kina po długiej przerwie mogą powrócić do oglądania filmów na dużym ekranie. Kino „Tur” wznowiło swoją działalność i już teraz zaprasza do obejrzenia emocjonujących, polskich produkcji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Oskar Brzostowski wygrywa SINGIEL w wytwórni płytowej ID Records

Konkurs wokalny " Talentobranie" rozpoczął się rok temu w internecie, pod hasłem " Śpiewaj i nagrywaj w domu". Organizatorem jest wytwórnia płytowa ID Records i Radio ESKA. Do rywalizacji stanęło kilkaset osób, w tym uczestników znanych programów telewizyjnych. Wśród nich znalazł się mieszkaniec Turku- Oskar Brzostowski. Ostatecznie do I etapu konkursu zakwalifikowało się 100 osób. Podczas ostatniego , IV etapu ogłoszono Wielkie Ocenianie publiczności i fanów, którzy przez miesiąc oddawali swoje głosy na wszystkich 14 finalistów konkursu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spotkania z historią i sztuką

Obecnie w naszych salach otwarte są wystawy czasowe: „Turek wczoraj i dziś cz. II”, która składa się z ponad 200 fotografii miasta wykonanych na przestrzeni lat 1901 – 2020. Wystawa została skonstruowana w ten sposób, aby dawnym fotografiom Turku przyporządkować te same miejsca.

  0 komentarze
0 komentarze

"Zapach zapamiętany" w turkowskim muzeum

Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej Beaty M. Orlikowskiej. Cykl prac odwołuje się do zapachowych skojarzeń i wspomnień znanych ludzi ze świata kultury, sztuki i biznesu, których artystka, we współpracy z dziennikarką Aleksandrą Pieterwas zaprosiła do projektu.

  0 komentarze
0 komentarze

Obrazy Mehoffera odzyskały dawny blask

Miniony rok to kolejne pracy restauratorskie i konserwatorskie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Tym razem swój blask odzyskało pięć obrazów znajdujących się w zabytkowej świątyni.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.