Tuliszków: Teatr na Walizkach

Jedną z wakacyjnych atrakcji zaadresowanych dla mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków był spektakl komediowy Teatru na Walizkach, który odbył się 5 lipca 2020 r. przed budynkiem Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva - rosyjskiego komika i mima.

W tuliszkowskim parku aktorzy wystąpili w SATYRIADZIE. W dynamicznie zmieniającej się akcji widzowie zobaczyli min. przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele z pogrzebem. Elementem typowo satyrycznym była scena w szpitalu, gdzie nie w pełni profesjonalna obsługa lekarska podała w wątpliwość swoje umiejętności, natomiast pacjentem okazała się osoba zupełnie nieoczekiwana. Całość zwieńczył pokaz jazdy i żonglerki na dwumetrowym monocyklu. Sztuka zawierała elementy profilaktyki COVID-19.

źródło: tuliszkow.pl


View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/cool#sigProIda37fee376a

  0 komentarze
0 komentarze

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na warsztaty i imprezy kulturalne, które odbędą się w okresie wakacyjnym

Muzeum Miasta Turku wznawia swoją działalność kulturalną w postaci letnich zajęć dla dzieci, po raz kolejny wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Turku organizuje również Nocne Maratony Filmowe. Wszystkie nasze działania odbywać będą się w reżimie sanitarnym z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Adrian Skopiński rapuje w #hot16challenge

Ogólnopolska akcja pod nazwą #hot16challenge wspierająca lekarzy w walce z koronawirusem trwa już od blisko dwóch miesięcy. Teraz do wyzwania dołączył turkowianin Adrian Skopiński i rapuje o tym, co dla niego ważne - z charytatywnym przesłaniem.

  0 komentarze
0 komentarze

Za chwilę dalszy ciąg Teatru! „Bogusławski” wraca do widzów!

Po ponad trzymiesięcznej przerwie kaliski Teatr ponownie zaprasza widzów na spektakle. Na widowni zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa.

  0 komentarze
0 komentarze

Trzy sztuki w Antarktyce

„Sztuka jest jak dzika przyroda, nieprzewidywalna, nie zna granic i jest nieskończonym źródłem inspiracji… Jestem dumny, że mogę w tak wybornym towarzystwie zdobywać nieodkryte dotąd artystycznie przylądki ludzkiej wrażliwości.” - Bartosz Stróżyński

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

25 maja, po ponad dwumiesięcznym zamknięciu, swoją działalność wznowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Od poniedziałku ponownie można zwracać i wypożyczać materiały biblioteczne, zarówno książki, gazety i płyty DVD. Jednak wszystkie te działania odbywają się w nowym rygorze sanitarnym.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzeum Miasta Turku- Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia COVID-19

Zwiedzający obowiązani są do przestrzegania ,,Regulaminu zwiedzania muzeum” oraz poniższych zasad wprowadzonych w związku
z pandemią.

  0 komentarze
0 komentarze

Poszukiwanie tajemnic kultury, czyli ekipa filmowa TVN śladami Mehoffera

Monumentalne wnętrza kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku kolejny raz stały się miejscem pracy ekipy filmowej. Tym razem filmowcy nagrywali materiał z serii „Poszukiwanie tajemnic kultury”, który wyemitowany zostanie w programie Dzień Dobry TVN.

  3 komentarze
3 komentarze

Gm.Turek: Świętowanie Tygodnia Bibliotek w gminie

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach 8-15 maja 2020 r. odbył się tylko w przestrzeni wirtualnej ze względu na trwającą pandemię koronawirusa.

  0 komentarze
0 komentarze

Powiatowa Biblioteka Publiczna otwarta od 11 maja!

Szanowni Państwo

  1 komentarz
1 komentarz

#Zostań w domu i wybierz się… na wirtualny spacer!

Wciąż nie możemy swobodnie wybrać się na spacer po Turku. Dla tych, którzy pozostają w domach mamy jednak coś specjalnego - możliwość obejrzenia miasta z nieco innej perspektywy. Zapraszamy!

  1 komentarz
1 komentarz

Adrian Skopiński w #talentobraniu. Nagrodą jest singiel i teledysk

Pochodzący z Turku Adrian Skopiński to nie tylko zdolny fryzjer, ale też utalentowany wokalista. Teraz zakwalifikował się do konkursu #talentobranie i zyskał szansę na nagranie singla i nakręcenie teledysku. Liczy na wsparcie internautów.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: „Nauczmy się żyć obok siebie”. Śpiewający fryzjer Adrian Skopiński i zapomniana piosenka Zbigniewa Wodeckiego

Co robić może fryzjer gdy nie idzie do pracy? Adrian Skopiński oddaje się swojej kolejnej pasji - śpiewaniu. I tak we współpracy z Gracjanem Gr powstał cover piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Niedzielna wycieczka, czyli spotkanie z kulturą indiańską w turkowksim muzeum

W pierwszą kwietniową niedzielę chcemy zabrać naszych czytelników na wycieczkę do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera - oczywiście wirtualna. Po wystawie pt. „Spotkania z kulturą indiańską Ameryki Północnej i Południowej” oprowadza dyrektor Bartosz Stachowiak.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Najlepsi w recytacji wyłonieni. MDK w Turku rozstrzygnął konkurs

W powiecie tureckim wielu jest ambitnych i mądrych młodych ludzi. Mimo trudności związanych z czasem obecnym nadal działają i chcą się rozwijać. Pomaga w tym między innymi Miejski Dom Kultury w Turku, który niedawno rozstrzygnął wyjątkowy konkurs.

  0 komentarze
0 komentarze

Kultura online w Turku

Już od ponad tygodnia wszystkie placówki kultury są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiły swoją działalność.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Lubisz recytować? Baw się z MDK i prześlij film!

Miejski Dom Kultury w Turku wyszedł naprzeciw obecnej sytuacji dotyczącej zagrożenia koromawirusem i zorganizował zabawę dla wszystkich osób lubiących recytację. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne dofinansowanie dla Miejskiego Domu Kultury

Kolejne środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazane zostaną do Miejskiego Domu Kultury w Turku. Do turkowskiej placówki kulturalnej trafi 25 tys.zł na realizację zadania pn: XVIII Dni Kultury Bez Barier.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie będzie Dni Malanowa. „Są ważniejsze sprawy”

Podczas środowej (25 marca) sesji rady gminy Malanów wójt Ireneusz Augustyniak poinformował o rezygnacji z organizacji tegorocznego święta gminy. Środki, które miałyby zostać wydane na plenerową imprezę zostaną przekazane na inny cel.

  0 komentarze
0 komentarze

Biblioteka przygotowuje się do misji

To już kolejny rok, gdy Miejska Biblioteka Publiczna w Turku z powiedzeniem sięga po środki zewnętrzne pochodzące z programów MKiDN. Tym razem, dzięki dofinansowaniu w kwocie 35 tys. zł, z programu „Partnerstwo dla książki” zrealizowany zostanie projekt „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.