Malanów: Jubileuszowy Turniej Tańca

W dniu 30 listopada 2023 r. odbył się jubileuszowy XV Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie „Nadzieja” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Pejzaż w akwareli

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy Tomasza Olszewskiego „Pejzaż w akwareli”, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Jerzy Bralczyk ponownie zawitał do Tuliszkowa

Jak mówić poprawnie? Jak sprawić, by ludzie nas słuchali i jak prawidłowo wyrażać swoje myśli? Na te i wiele innych pytań odpowiedział gość, który zawitał do Hali Widowiskowej w Tuliszkowie w piątek, 1 grudnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzyczna uczta z diamentem dla „Przystani”

W gościnnych progach Stowarzyszenia Przystań po raz kolejny już pojawili się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Muzyczna uczta przy wypełnionej po brzegi sali stała się doskonałą okazją do tego, aby „Przystań” wyróżnić Diamentem Powiatu Tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Miś" wręczone

W miniony piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku wręczono nagrody małym artystom, laureatom konkursu plastycznego "Miś". W tym roku przedszkolaki rysowały różne odsłony misia artysty. Pomysł najwyraźniej przypadł dzieciom wyjątkowo do gustu, gdyż w sumie na konkurs wpłynęło aż 140 prac.

  0 komentarze
0 komentarze

Festiwal Talentów w rytmach reggae

Dnia 23 listopada scena turkowskiego kina przeniosła nas na słoneczną plażę Jamajki. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ po raz piętnasty odbył się Międzyośrodkowy Festiwal Talentów zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Turku. Na dużym, kinowym ekranie widzowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała minione edycje festiwalu.

  0 komentarze
0 komentarze

Sobota w lirycznym klimacie

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, serdecznie zaprasza na coroczne spotkanie z poezją czyli Biesiadę Poetycką. Podczas spotkania zaprezentowani zostaną laureaci konkursu poetyckiego oraz ich twórczość, a także odbędzie się niezwykły koncert w wykonaniu Kuby Michalskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

„Miś w kosmosie” oczami najmłodszych

Miś - pluszowy przyjaciel, nie tylko najmłodszych był bohaterem konkursu plastycznego dla dzieci z powiatu tureckiego. Nagrody za najpiękniejsze prace wręczono we wtorek, 21 listopada w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Góralski występ w centrum Polski. Zespół „Równica” koncertował w Dobrej

W sobotni (18 listopada) wieczór hala widowiskowo-sportowa w Dobrej wypełniła się góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu w wykonaniu Estrady Regionalnej „Równica”.
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dusze Mehoffera w turkowskim muzeum

W piątkowy wieczór w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zagościła wyjątkowa wystawa. Można podziwiać na niej prace uzdolnionych lokalnych artystów, a projekt powstał dzięki inicjatywie młodych ludzi, pochodzących z naszego regionu.
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Muzyczne wspomnienia o Fryderyku Chopinie

Za nami wyjątkowy dzień w Malanowie, podczas którego bohaterem był jeden z najbardziej znanych kompozytorów i pianistów Fryderyk Chopin. To między innymi jego utwory usłyszeć można było podczas koncertu zorganizowanego 17 listopada.

  0 komentarze
0 komentarze

Wyjątkowy koncert na dobrskiej scenie. Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na koncert Estrady Regionalnej "RÓWNICA". Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie, pełne pozytywnej energii oraz tradycji, której w dzisiejszych czasach doświadczamy tak mało.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Wilk. Zwierzęta Przeklęte”

Zapraszamy na nową wystawę czasową w naszym muzeum pt. "Wilk. Zwierzęta Przeklęte". Wystawa „Wilk. Zwierzęta Przeklęte” to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcą bliżej poznać ten gatunek i rozprawić się z jego mitem tzw. „zwierzęcia przeklętego”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Zapraszamy na dzień z Fryderykiem Chopinem

W piątek, 17 listopada br. o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym w Malanowie nastąpi odsłonięcie pomnika Antoniny Krzyżanowskiej, babci Fryderyka Chopina.

  0 komentarze
0 komentarze

Poruszający i wzruszający koncert dla Niepodległej w Kinie "Tur"

O tym co to jest niepodległość i jak wartościowa jest wolność przypomniała młodzież podczas wydarzenia, które miało miejsce 11 listopada. Kino „Tur” wypełnione było po brzegi, a owacji nie było końca.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej

W Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztofa Romana.

  0 komentarze
0 komentarze

Trzech tenorów języka polskiego w Tuliszkowie

Trzech tenorów polskiego językoznawstwa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Profesorowie Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski i Jan Miodek od lat niestrudzenie zajmują się promowaniem poprawnej polszczyzny i przybliżaniem zawiłości języka polskiego. Medialni, błyskotliwi, a przy tym będący niekwestionowanymi autorytetami w swojej dziedzinie, serwują niezmiennie pasjonujące wywody o naszych słowach powszednich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: "Na wesołą nutę" z jubileuszem

27 października o godzinie 16.00 uroczystego otwarcia XV przeglądu piosenki dziecięcej i młodzieżowej dokonali dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie Małgorzata Przygońska oraz wójt gminy Ireneusz Augustyniak.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Paula Biskup wydaje swoją debiutancką płytę

Nazywa się Paula Biskup. To 17-letnia turkowianka. Część słuchaczy kojarzy ją jako finalistkę programu Mam Talent, gdzie zdobyła Złoty Przycisk, przenoszący ją z przesłuchań prosto do półfinału. Programu nie wygrała, ale patrząc na zainteresowanie jej twórczością po programie – nie musiała. Nieodłącznie kojarzona z gitarą jest najlepszym przykładem samouka, który pojawia się „znikąd” i zachwyca każdego, kto poświęci mu choć chwilę. Sama pisze i komponuje. W tekstach opisuje emocje swoje, ale i innych osób, bo uważnie obserwuje otaczający ją świat. Wszyscy, niezależnie od płci i wieku, odnajdą w twórczości Pauli cząstkę siebie.

  0 komentarze
0 komentarze

„Mistrzowie Pięknego Czytania” wyłonieni w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Swoją piękną dykcją, wyjątkową interpretacją tekstu oraz płynnością przekazu mogą pochwalić się uczniowie szkół podstawowych, którzy wzięli udział w kolejnej już edycji konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.